شاخص ارتقای بهره‌وری مدیریت شهری در نقطه صفر قرار دارد

تهران- ایرنا- رئیس شورای عالی استان ها گفت: از نظر شاخص ارتقای بهره‌وری در مدیریت شهری در نقطه صفر قرار داریم و یکی از مواردی که در آغاز راه ارتقای بهره‌وری باید مدنظر قرار گیرد، تربیت نیروی انسانی خلاق است.

به گزارش روز دوشنبه شورای عالی استان‌ها، مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها و رئیس همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری در آستانه برگزاری این همایش، افزود: در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده است یک‌ سوم رشد اقتصادی از ناحیه ارتقاء بهره‌وری صورت گیرد و بنابر این اهمیت و ضرورت بهره‌وری از همین ابتدا قابل‌درک است.

وی ادامه داد: در شرایط امروز که تحریم‌ها رشد اقتصادی را دچار چالش کرده، توجه به ارتقاء بهره‌وری بسیار ضروری است، تجربیات فراوانی نیز در این زمینه وجود دارد که به اشتراک گذاشتن این تجربیات می‌تواند نقش مهمی در ارتقا بهره‌وری در مدیریت شهری ایفا کند.

رئیس شورای عالی استان‌ها افزود: یکی از مواردی که در آغاز راه ارتقا بهره‌وری باید مدنظر قرار گیرد تربیت نیروی انسانی خلاق است، بنابراین  تربیت نیروی انسانی باید از حافظه محور به خلاقیت محور سوق پیدا کند چراکه در آینده این منابع هستند که پایان می‌پذیرند، اما خلاقیت‌ها باقی خواهند ماند. در چنین شرایطی است که می‌توانیم ضرایب رشد اقتصادی را بیشتر به وجود بیاوریم.

رئیس همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری گفت: توجه نکردن به بهره‌وری به معنای هدر رفت امکانات محدود است به‌عنوان نمونه می‌توان از نقش بهره‌وری در مدیریت شهری سخن به میان آورد، امروزه در حوزه پسماند با بهره‌وری می‌توان در کاهش تولید زباله، جداسازی از مبدا و درنهایت در سلامت جامعه اثرگذار بودو همچنین این امر در کاهش آلودگی هوا با کاهش سفرهای بین‌شهری و استفاده بهینه از حمل‌و نقل عمومی نیز اثرگذار خواهد بود. به‌بیان‌دیگر با استفاده از بهره‌وری در همه حوزه‌ها می‌توانیم بهره‌گیری بیشتری از زندگی شهری داشته باشیم.

الویری گفت: در حال حاضر مدیریت شهری در حوزه شاخص ارتقا ءبهره‌وری در نقطه صفر است، چراکه تا قبل از این، اقدامات مناسبی صورت نگرفته برگزاری اولین همایش ملی بهره‌وری در مدیریت شهری می‌تواند نقطه‌ی آغازی باشد برای تسریع در به‌کارگیری روش‌هایی که منجر به ارتقا بهره‌وری می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =