خراسان شمالی سه رویداد بین‌المللی ورزشی را میزبانی می‌کند

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: این استان تا پایان امسال سه رویداد ورزشی مهم بین‌المللی را با حضور ورزشکاران کشورهای مختلف در شهرهای بجنورد و آشخانه میزبانی می‌کند.

محمدعلی شجاعی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از سالن چند منظوره سه هزار نفری شهر آشخانه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این رویدادها شامل برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی باشگاه های جهان در اواخر آذرماه به مدت چهار روز و مسابقات جهانی ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای در دیماه امسال است.

وی گفت: در این مسابقات ورزشکاران ۳۲ کشور حضور خواهند داشت.

وی افزود: باید زیرساخت های برگزاری این مسابقات در زمان باقیمانده به این مسابقات فراهم شود و این امر تلاش شبانه روزی مدیران را می طلبد.

استاندار خراسان شمالی با انتقاد از برخی ها برای ایجاد حاشیه در زمینه مسائل مختلف گفت: باید همه برای توسعه همه جانبه استان تلاش کنند.

شجاعی با بیان اینکه میزبانی مسابقات بین المللی موجب رونق گردشگری می شود، افزود: باید از ظرفیت های اقتصادی استان در این زمینه استفاده بهینه کرد.

وی گفت: نگاه استانداری توسعه همه جانبه است اما بخش اشتغال و رونق تولید در اولویت قرار دارد.

استاندار خراسان شمالی نقش رسانه ها را در معرفی استان به هنگام برگزاری مسابقات مهم دانست و گفت: باید از ظرفیت رسانه ای در این زمینه به نحو مطلوب استفاده کرد.

در مسابقات باشگاه‌های جهانی کشتی فرنگی و آزاد که از ۲۶ آذر در شهرهای بجنورد و آشخانه برگزار می شود،  ۴۰۰ مهمان و  ۶ تیم خارجی و دو تیم ایرانی که یکی از آنان اترک خراسان شمالی است حضور خواهند داشت.

دیدار فینال رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه‌های کشور، جمعه شب در سالن ۱۲ هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد و در پایان تیم بازار بزرگ ایران با نتیجه ۹ بر یک مقابل تیم اترک خراسان شمالی به پیروزی دست یافت و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =