۶۲۰ مهدقرآنی در هفته بسیج افتتاح می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور ضمن تشریح برنامه های بسیج خواهران در آستانه چهل سالگی تشکیل این سازمان، گفت: در هفته بسیج، ۶۲۰ مهدقرآنی افتتاح خواهد شد که با احتساب ۳ هزار مهد که در سال های قبل راه اندازی شده بود، سه هزار و ۶۲۰ مهد در سطح مساجد فعال خواهد بود.

مینو اصلانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: در آستانه چهلمین سال تاسیس بسیج و هفته بسیج، بناداریم در ویژه برنامه های چشم اندازهای بسیج جامعه زنان کشور برای ورود به گام دوم و دهه پنجم تشکیل آن را معرفی کنیم.

وی افزود: در این هفته، کنگره ۳۲ هزار شهید بسیجی در تهران و سراسر کشور و دیدار با خانواده های معظم شهدای عزیز کشور به ویژه خانواده هفت هزار زن شهید در تمام پایگاه ها برگزار می شود. همچنین به استان های سراسر کشور ابلاغ کرده ایم که به صورت ویژه در زمینه دیدار با خانواده شهدای زن و معرفی آنان به جامعه از طریق چاپ کتاب و کلیپ اقدام کنند.

رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کشور یادآور شد: همچنین در ۲۰ هزار پایگاه مقاومت، مسابقات فرهنگی، ورزشی و کتابخوانی پیش بینی شده است. ضمن این که نشست های تخصصی و جلسه های اندیشه ورز در بیش از ۴۰۰ شهر در سطح استان ها با محوریت بررسی و تبیین نقش زنان در گام دوم انقلاب و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی از طریق بسیج و کارکردهای آن در چهاردهه گذشته پیش بینی شده است که بر اساس ضرورت های تبیینی در مراکز استان ها برگزار می شود.

اصلانی به همایش چهار هزار نفری بانوان بسیجی که روز گذشته در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد، اشاره کرد و اظهار داشت: در این همایش به مناسبت چهلمین سال بسیج از چهل بانوی فرهیخته بسیجی تجلیل شد؛ عزیزانی که در عرصه های مختلف علمی، پژوهشی، پزشکی، فرهنگی و کارآفرینی خدمت رسانی و مدیریت کرده بودند.

وی اظهار داشت: در حاشیه این همایش، پیش نویس سند راهبردی بسیج بانوان در گام دوم انقلاب رونمایی شد که با توجه به تجربیات گذشته و نیاز انقلاب در پیش رو تنظیم شده است که بعد از طی مراحل مختلف ابلاغ خواهد شد.

اصلانی در ادامه گفت و گو، در خصوص راه اندازی مهدهای قرآنی گفت: دلیل راه اندازی این مهدها در مساجد تاکید ما بر مسجد محوری است چرا که مسجد محل تربیت دینی و متعهدانه و انقلابی هر انسانی است؛ بنابراین ما مساجد را برای تاسیس مهدها انتخاب کردیم و بناداریم به دلیل استقبال خانواده ها، تا پایان سال ۹۸ این تعداد را به چهار هزار مهد افزایش دهیم. در این مسیر، همکاری بسیار خوب سازمان بهزیستی کشور و وزارت آموزش و پرورش در جهت ارایه تاییدیه های لازم را نباید فراموش کرد.

وی یادآور شد: در حال حاضر در این مهدها چهار هزار مربی آموزش دیده فعال هستند که یکی از افتخارات ما هم آموزش و تعلیم و تربیت این مربیان توانمند است که در موضوعات مختلف تربیتی، روانشناسی کودک، بازی و غیره آموزش های خیلی خوبی دیده اند.

اصلانی تاکید کرد: تلاشمان این است که بتوانیم این شجره طیبه را که امام خمینی (ره) آن را بسیج نام نهادند به بهترین شکل ممکن در خدمت رسانی به مردم، بکار گیریم.

1834

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha