راهکارهای مقابله با تهدیدات در حوزه پدافند غیرعامل باید شناسایی شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان گفت: راهکارهای مقابله با تهدیدها در حوزه پدافند غیرعامل ضروری است و باید شناسایی شود.

به گزارش ایرنا علی سیف روز دوشنبه در همایش رابطین پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی استان در سالن همایش‌های استانداری لرستان اظهار داشت: امروز تهدیدها تغییر شکل داده و به سمت دانش بنیان شدن در حال حرکت هستند.

وی گفت: دستگاه‌ها برای اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل باید همکاری کنند و گزارش دهی مستمر در این زمینه وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل مربوط به متن اقدامات دستگاه های اجرایی است افزود: با رعایت تمامی مولفه های پدافند غیرعامل، کشور در مقابل هرگونه تهدید مصون می ماند و همچنین راهکارهای مقابله باید پیش بینی شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان گفت: اگر تهدیدی رخ دهد باید راهکار مقابله برای کاهش میزان خسارت برای هر طرح اجرا شده و استحکام سازه در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: رسیدن به تاب آوری دستگاه های اجرایی پس از بحران در دسترس کار است که در این راستا در طول سال رزمایش هایی انجام می‌شود.

سیف به برخی اقدامات انجام شده استان در راستای پدافند غیرعامل اشاره کردو افزود: امسال ۳۵۰ برنامه، ۹۷ دوره آموزشی، پنج همایش تخصصی و ۴۰ رزمایش و مانور در حوزه پدافند غیرعامل در لرستان برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =