آموزش‎های پدافند غیرعامل باید به سطح جامعه منتقل شود

خرم‌آباد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: آموزش‎های لازم در حوزه پدافند غیرعامل باید به سطح جامعه و مناطق محروم منتقل شود.

به گزارش ایرنا محمود ثمینی روز دوشنبه در همایش رابطین پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی استان در سالن همایش‌های استانداری لرستان اظهار داشت: اگر در تمام زمینه ها به مطالب آموزشی حوزه پدافند غیرعامل توجه کنیم بسیاری از دغدغه ها برطرف می شود.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب با تلاش جهاد سازندگی روستاها و مناطق محروم به رغم وجود بسیاری از مشکلات و موانع اما از امکانات، زیرساخت ها  و طرح های عمرانی برخوردار شدند که در آن موقع هدف دولت خدمات دهی به روستاها بود و به تهدیدات پس از آن توجه نشد. 

ثمینی با بیان اینکه  پدافند غیرعامل به دستور مقام معظم رهبری ایجاد شد اظهار داشت: بسیاری از موارد که به امنیت جامعه مربوط می شود باید در دستور کار قرار گرفته و همگانی شود.

معاون سیاسی استاندار لرستان گفت: اطلاعات در این راستا باید به جامعه و مناطق محروم منقل شود تا مردم در برابر تهدیدات آمادگی لازم را داشته باشند چرا که از این طریق مسئله بحران، مدیریت می شود.

ثمینی بیان کرد: آموزش های لازم در حوزه پدافند غیرعامل از مدارس باید شروع شود و والدین هم باید این آموزش ها را فرا گیرند.

وی اظهار کرد: آموزش و اطلاع رسانی و همچنین رزمایش ها در حوزه پدافند غیرعامل باید استمراریابد تا کشور ایمنی و آمادگی لازم در مقابله با تهدیدات را داشته باشد.

در پایان از دستگاه های اجرایی برتر حوزه پدافند غیرعامل لرستان تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =