کیفیت هوای تهران همچنان برای گروه‌های حساس ناسالم است

تهران-ایرنا- کیفیت هوای تهران امروز (دوشنبه) با قرارگرفتن روی شاخص ۱۰۸ همچنان برای گروه‌های حساس(بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان) ناسالم است.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز از عدد ۱۱۰ بر روی شاخص ۱۰۸ قرار گرفت.

شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۲ به ۵۷ و منواکسیدکربن از ۲۵ به ۱۹ کاهش پیدا کرده است.

در همین مدت، ایستگاه دانشگاه علم و صنعت(منطقه ۴) با شاخص‌ ۱۴۱، ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۲ و پاسداران(منطقه ۳) با شاخص ۱۳۹ و سوهانک(منطقه یک) با شاخص ۱۳۸ بیشترین آلایندگی را در ۲۴ ساعت گذشته داشته‌اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرک چشمه(منطقه ۲۲)، میدان فتح(منطقه ۹) و شهرداری منطقه ۱۹ به ترتیب با شاخص‌های ۲۴، ۶۰ و ۶۶ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =