ثبت‌نام زائران برای اعزام به عتبات عالیات آغاز شد

قزوین - ایرنا - مدیر حج و زیارت استان قزوین گفت: ثبت نام زائران برای اعزام به عتبات عالیات در قالب ۳۰ کاروان زمینی و هوایی با ظرفیت یک هزار و ۲۰۰ نفر از امروز آغاز شد.

محمدرضا یوسفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعزام کاروان‌های عتبات عالیات استان هرساله از اول آبان‌ماه آغاز می‌شد که امسال به دلیل شرایط ویژه در کشور عراق به تعویق افتاد.

وی اظهار داشت: با آرام شدن شرایط این کشور، دور جدید اعزام‌های عتبات عالیات از آذرماه آغاز خواهد شد و زائرانی که در این مدت ثبت نام کرده و اعزامشان به تعویق افتاده بود نیز در ماه آینده مشرف خواهند شد.

یوسفی با اشاره به شرایط و نحوه ثبت نام برای این سفر معنوی، تصریح کرد: اعزام متقاضیان به عتبات عالیات در شرایط عادی به طور منظم انجام می‌شود و دفاتر مسافرتی حج و زیارت استان به شکل روزانه کار نام نویسی از زائران را انجام می‌دهند.

مدیرحج و زیارت استان قزوین با اشاره به هزینه سفر، یاد آور شد: تاکنون افزایش قیمت در این خصوص اعلام نشده است و تعرفه‌های اعزام به این سفر معنوی طبق ماه‌های گذشته دریافت خواهد شد.

وی تاکید کرد:از زائران عتبات عالیات که قصد تشرف به صورت انفرادی را دارند درخواست می‌شود به دلیل ناآرامی‌های اخیر تا اطلاع ثانوی از سفر به عراق خودداری کنند.

از ابتدای سال جاری تاکنون پنج هزار و ۵۰۰ نفر از استان قزوین در قالب ۱۳۸ کاروان عازم عتبات عالیات شده اند.

۲۶ دفتر زیر نظر سازمان حج و زیارت در استان قزوین کار ثبت نام و اعزام زائران به عتبات عالیات را برعهده دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha