۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۳
کد خبرنگار: 945
کد خبر: 83567743
۰ نفر

برچسب‌ها

 تبریز ۱۷ نقطه سیل خیز دارد

تبریز- ایرنا- مدیر مهندسی رودخانه و سواحل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: ۱۷ نقطه شهر تبریز برای رفع خطر سیل شناسایی شده است که باید با همکاری دستگاه‌های مربوطه مثل شهرداری رفع شود.

علی آخوندزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به وضعیت جاری اعتبارات نیاز به تخصیص ۱۰ برابری بودجه وجود دارد و برای جلوگیری از تصرف بستر و حریم رودخانه تشدید مجازات متصرفان اموال عمومی ضروری است. 

وی جدیت جهادکشاورزی در جلوگیری از تغییر کاربری اراضی اطراف و محدوده منابع آبی را ضروری دانست و افزود: ادارات راه و ترابری نیز باید همه ساله در خصوص تنقید پل های مسیر رودخانه ها اقدام کنند ضمن اینکه پایش مستمر مسیر جریان آب در استان لازم است. 

آخوندزاده همچنین ادامه داد: در جهت کنترل برداشت از منابع آبی آذربایجان شرقی بخش صنایع ۲۰ درصد، شرب شهری ۲۰ درصد و بخش روستایی ۱۰ درصد کنتور هوشمند نصب شده است. 

وی همچنین به مهار سیلاب در حوزه سد علویان اشاره کرد و گفت: ۱۶ میلیون مترمکعب آب سیلاب در سد علویان مراغه کنترل شده است که این آب مهار شده در بخش کشاورزی مصرف و به سمت دریاچه ارومیه نیز رهاسازی شد. 

آخوندزاده اضافه کرد: در سد قلعه چای عجب شیر نیز ۱۳ میلیون مترمکعب حجم آب سیلاب کنترل و در مخزن سد ذخیره شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =