۴ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۱
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83567723
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۲ درصد شبکه آب شهری کردستان فرسوده است

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: متوسط فرسودگی شبکه آب شرب در این استان ۲۲ درصد است که اصلاح و بازسازی آن همه ساله با تخصیص اعتبارات در دستور کار قرار دارد.

محمدحسین محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طول شبکه توزیع آب شهری در کردستان تا پایان شهریور امسال ۲ هزار و ۶۶۴ کیلومتر بود که ۵۸۶ کیلومتر آن فرسوده است.

وی بر تلاش برای ارتقای سطح خدمات در بخش توزیع آب به شهروندان اشاره کرد و یادآور شد: تا پایان ۶ ماهه اول امسال، ۱۶ کیلومتر عملیات اصلاح و بازسازی شبکه توزیع آب در نقاط مختلف این استان اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری کردستان افزود: نیمه نخست امسال بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ فقره انشعاب در بخش‌های آب و فاضلاب به متقاضیان استان واگذار شد ضمن آنکه بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه کنتور هم تعویض شد.

محمدی اضافه کرد: بیش از ۲۰ کیلومتر شبکه آبرسانی و حدود ۶ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب به ویژه در مناطق منفصل شهری نایسر، دوشان، ننله، قار، گریزه، حسن آباد و آساوله، مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی گفت: عملیات اصلاح ۱۶، ۴ کیلومتر و توسعه ۱۸، ۴ کیلومتری شبکه آب، اصلاح ۲۳، ۷ کیلومتر و ۱۴، ۶ کیلومتر توسعه شبکه فاضلاب از جمله اقدامات انجام شده توسط این شرکت در سال جاری بوده است.  

شرکت آبفای شهری کردستان در حال حاضر دارای بیش از ۳۷۴ هزار مشترک آب و ۳۵۹ هزار اشتراک فاضلاب است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =