خشم پاکستانی ها از اقدامات موهن اسلام ستیزان در نروژ
تظاهرات فعالان سیاسی و دانشجویان در شهر لاهور

اسلام آباد - ایرنا - خشم مردم پاکستان از افزایش توهین به مقدسات مسلمانان در غرب به ویژه توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) و سوزاندن قرآن کریم هنوز فروکش نکرده است. جامعه مسیحیان و هندو در این کشور نیز در کنار هموطنان مسلمان خود، با اعتراض شدید به توهین های آشکار به کتاب آسمانی مسلمانان، آن را محکوم کردند.

طی روزهای اخیر تظاهرات گسترده ای در شهرهای مختلف پاکستان علیه اقدامات موهن یک سازمان ضداسلامی در نروژ برگزار شد و انتظار می رود موج این اعتراض ها همچنان ادامه پیدا کند.

روز گذشته (یکشنبه) نیز شهرهای مختلف پاکستان صحنه تظاهرات علیه بی توجهی جامعه جهانی به اقدامات موهن عناصر ضداسلام در نروژ بود؛ آنان خواستار واکنش فوری حاکمان اسلامی به تشدید اسلام ستیزی در غرب شدند.

گروهی از مسیحیان و پیروان مذهب هندو پاکستان در شهر «لاهور» روز گذشته با حضور در کنفرانس رواداری بین المذاهب ضمن محکومیت توهین غربی ها به مقدسات دینی، این گونه اقدامات را تهدیدی جدی برای هماهنگی و دوستی میان پیروان ادیان الهی و صلح جهانی دانستند.

صدها نفر نیز در شهرهای «مولتان و کراچی» در اعتراض به بی اعتنایی دولت های اروپایی به اقداماتی که شهروندان این کشور به بهانه آزادی بیان علیه اسلام و مقدسات اسلامی مرتکب می شود، پرچم نروژ را زیرپا گذاشتند و سپس آن را به آتش کشیدند.

در شهر لاهور مرکز ایالت پنجاب پاکستان صدها نفر از افراد معترض، خواستار مقابله جدی کشورهای اسلامی با اقدامات ضدمسلمان در غرب شدند.

در شهر کراچی مرکز ایالت سِند در جنوب پاکستان، معترضان شعارهایی علیه کسانی که با بهانه قراردادن آزادی بیان که آن را ابزاری برای توهین به مقدسات اسلامی و جریحه دار کردن احساسات مسلمانان قرار می دهند سردادند.

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان روز گذشته اقدام توهین آمیز به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) و سوزاند قرآن کریم را محکوم کرد و گفت: تشدید اسلام هراسی تهدیدی علیه صلح و امنیت جهانی است.

خانم «فردوس عاشق اعوان» دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور اطلاع رسانی قرار است امروز برای شرکت در نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی با هدف بررسی تشدید اسلام ستیزی در غرب، به شهر جده عربستان سفر کند.

وزارت امور خارجه پاکستان شنبه گذشته با احضار سفیر نروژ در اسلام آباد، اقدام توهین‌آمیز روزهای اخیر یک سازمان غیر اسلامی این کشور به قرآن، کتاب آسمانی مسلمانان را به شدت محکوم کرد.

یک سازمان محلی ضد  اسلامی در نروژ هفته گذشته با ادعای این که اسلام مذهبی است که در آن خشونت ترویج می شود، به حضرت «محمد» (ص) پیامبر عظیم الشان اسلام و کتاب آسمانی مسلمانان توهین کرد.

گروه ضد اسلامی SIAN در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی تاسیس شده و هدف خود را مقابله با ترویج اسلام عنوان کرده است. این گروه مدعی است اسلام قانون اساسی نروژ را نقض می کند و مغایر با ارزش های دموکراتیک و انسانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha