حجتی می‌تواند مشکلات حوزه کشاورزی را سر و سامان دهد

تهران- ایرنا-نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تعامل و همفکری می‌توان معضلات را حل کرد، گفت: وضعیت تامین نهاده‌های دامی، خوراکی و کشاورزی، قیمت محصولات کشاورزی مسائلی نیست که حجتی نتواند از عهده سر و سامان دادن آن بربیاید.

اردشیر نوریان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره استیضاح وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: حدود ۳۰- ۴۰ نفراز نمایندگان مجلس شورای اسلامی استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی را امضا کردند و طبق قانون آیین‌نامه داخلی مجلس این استیضاح روز سه‌شنبه در مجلس بررسی می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به محورهای مختلف این استیضاح و همچنین موضوع نارضایتی‌ نمایندگان از اشکالات موجود در این وزارتخانه، آقای حجتی باید برای پاسخگویی در این جلسه استیضاح حضور پیدا کند؛ البته ممکن است در جلسه اول برخی از موضوعات حل و فصل شود ولی اگر استیضاح‌کنندگان از پاسخ‌های وزیر قانع نشوند، این استیضاح به صحن علنی مجلس می‌رود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: استیضاح وزیر با توجه به چند ماه باقی مانده از پایان کار مجلس و با توجه به فضای انتخابات و فضای کنونی کشور به مصلحت نیست. ضمن اینکه آقای حجتی فرد انقلابی و زحمت کشیده بوده و هست و در دولت‌های مختلف پست‌های وزارتی و استانداری را بر عهده داشته و شخصیت قابل احترامی است.

استیضاح را آخرین راهکار می‌دانم

نوریان ادامه داد: من شخصا استیضاح وزیر جهاد را امضا نکردم و همواره استیضاح را آخرین راهکار می‌دانم چرا که در اینگونه موارد با تعامل و همکفری به شرطی که طرفین به دنبال حل معضلات باشند، می‌توان راه‌حل‌هایی غیر از استیضاح هم پیدا کرد.

وی خاطرنشان کرد: البته آقای حجتی باید نسبت به اشکالات موجود در سیستم، کادر وزارتخانه و روند نابسامان بازار محصولات کشاورزی که بعضا مورد انتقاد نمایندگان نیز است، اهتمام بیشتری بورزد.

نماینده مردم شهرکرد عنوان داشت: وضعیت تامین نهاده‌های دامی، خوراکی و کشاورزی، قیمت نابسامان محصولات کشاورزی در بازار و موضوعات این چنینی مسائلی نیست که آقای حجتی نتواند از عهده سر و سامان دادن آن بربیاید. اینکه چرا وزیر تا به حال به این مسائل اهتمام نکرده، احتمالا دلایلی برای آن وجود دارد که حتما وی در جلسه استیضاح بیان خواهد کرد.

نوریان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اشکالات موجود در حوزه کشاورزی بسیار جدی است، انتظار می‌رود آقای حجتی نسبت به حل و فصل این مشکلات اهتمام بیشتری داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =