ظرفیت‌ همه ارگان‌های قم در زمینه پیشگیری از اعتیاد شناسایی و استفاده شود  

قم - ایرنا - استاندار قم گفت: تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دستگاه‌ها و ارگان‌های استان در زمینه آموزش و پیشگیری ازاعتیاد شناسایی شود و دراختیار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قرار بگیرد.

بهرام سرمست عصر یکشنبه درجلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قم درسالن جلسات امام جواد(ع) استانداری تصریح کرد: هر دستگاهی، با تمام ظرفیت و توانمندی خود دراین زمینه به میدان بیاید و از تمام این ظرفیت‌ها استفاده بهینه شود.  

وی با اشاره به شرح وظایف این شورا و با تاکید بر انجام کار تیمی اظهار کرد: این شورا، شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر است، مبارزه با مواد مخدر یک کار بین‌بخشی و فرابخشی می‌باشد و مشارکت همه نهادها و دستگاه‌ها را می‌طلبد.

وی با تشکر از همکاری‌ها و اقدام‌های انجام شده گفت: دراین زمینه، برای مدیریت شهر و سالم‌سازی و زدودن لکه‌های آسیب‌های اجتماعی از چهره شهر تلاش می‌کنیم و از شهرداری انتظار داریم که در این زمینه نهایت همکاری را داشته باشند. 

استاندار قم در بخش دیگر سخنان خود، با تبریک هفته بسیج خاطرنشان کرد: باید درهمه کارها از جمله پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر، روحیه بسیجی و جهادی داشته باشیم.

پنجم آذرماه، سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸، به عنوان روز بسیج مستضعفان و از ۲۹ آبان‌ماه تا ۵ آذرماه به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.

همچنین دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم در این جلسه، با تاکید بر آموزش مستمر خانواده‌ها در زمینه پیشگیری از اعتیاد و آشنایی به خطرات آن و نیز مراقبت پس از درمان گفت: بر اساس قانون، وظایف هر دستگاه در این زمینه مشخص شده است.

ابوالفضل شریفی با تقدیر از مشارکت دستگاه‌های مرتبط در این زمینه خاطرنشان کرد: این مساله نیازمند مشارکت و همکاری ها همه نهادهاست و باید در زمینه آموزشِ معتادان بهبودیافته نیز تلاش‌های لازم انجام شود.

سید امیر سامع معاون خدمات شهری شهرداری قم نیز با ارائه گزارشی از فعالیت‌های شهرداری در این زمینه، آمادگی این نهاد عمومی را در زمینه پیشگیری و برگزاری کلاس‌های آموزشی اعلام کرد.  

در این جلسه، تعدادی از اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قم و کارشناسان دیدگاه‌ها، نظرها و پیشنهادهای خود را در رابطه با پیشگیری از اعتیاد و آموزش خانواده‌ها در این زمینه بیان کردند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =