همه کسانی که گازِ سوآرز آنان را گرفت اما نمُردند

تهران- ایرنا- «لوئیس سوراز» ۹ سال پیش در چنین روزی به دلیل گاز گرفتن «اوتمان باکال» محروم شد اما او آخرین قربانی دندان‌های اروگوئه‌ای نبود.

باکال نخستین قربانی گاز گرفتن سوارز در زمین مسابقه بود اما پس از اینکه مرد اروگوئه‌ای در دیدار مقابل چلسی «برانیسلاو ایوانوویچ» را هم از لب تیزی دندان خود گذارند، باکال در مصاحبه‌ای گفته بود که سوارز متنبه نشده و نمی‌تواند خودش را کنترل کند.

رد گاز سوارز در سال ۲۰۱۳ برای ایوانوویچ یادگار ماند و باکال که در آن زمان برای باشگاه پی‌اس‌وی آیندهوون توپ می‌زد، سه سال پیش از ایوانوویچ و در جریان دیدار تیمش مقابل آژاکس طعم دندان‌های سوارز را چشید.

ستاره تیم ملی اروگوئه پس از گاز گرفتن باکال هفت جلسه از همراهی آژاکس محروم شد و این بدان معنا بود که در آستانه کوچ به آنفیلد در ژانویه ۲۰۱۱، او آخرین حضورش را با پیراهن آژاکس تجربه کرد.

سوارز سومین قربانی خود را در سال ۲۰۱۴ و در جریان دیدار تیم ملی اروگوئه مقابل ایتالیا که در نهایت با برتری یک بر صفر تیم آمریکای جنوبی به اتمام رسید، گرفت.

در نیمه نخست بازی پایانی اروگوئه در جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل ایتالیا، سوارز با «آندره‌آ پیرلو» دچار درگیری خشنی شد و بازی‌ساز ایتالیایی را به ظرافت مردی که یک درخت را با تبری تیز به زمن می‌زند، نقش بر زمین کرد؛ در حالی که پیرلو نقش بر زمین می‌شد دستی محکم به گوش سوارز برخورد کرد؛ مرد اورگوئه‌ای که به نظر صاحب دستی را که به گوش وی برخورد کرده، اشتباه گرفته بود، سر خود را بالا گرفت و آزرده، خشمگین و حیرت زده به پیرلو نگاه کرد.

حدود ۴۰ دقیقه بعد و در حالی که نتیجه روی اسکوربرد صفر بر صفر بود، سوارز کار مشابهی انجام داد البته این بار با حرکتی غیرعادی و در نتیجه جورجو کیه لینی را به سومین قربانی خود بدل کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =