شورای شهر تهران در واگذاری مراکز بهاران به بهزیستی مقاومت نکند

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با بیان اینکه طبق قانون برنامه ششم، شهرداری‌ها از سال ۹۵ مکلف شدند در هر منطقه کاربری یک مرکز بهاران را برای ساماندهی معتادان مجاهر در اختیار سازمان بهزیستی قرار دهند، گفت: اعضای شورای شهر تهران نباید در برابر قانون برنامه ششم مقاومت کنند.

فرزانه مروستی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اعضای شورای اسلامی شهر تهران نمی‌توانند سیاستی به جز قانون برنامه ششم داشته باشند و همه مدیران شهری و حاکمیتی باید از اسناد بالادستی تبعیت کنند.

وی با بیان اینکه قراردادی بین شهرداری تهران و سازمان بهزیستی استان مبنی بر در اختیار گذاشتن مراکز بهاران تنظیم شده اما با مخالفت شورای شهر روبرو شده است، ادامه داد: اعضای شورای شهر تهران قطعا به قانون برنامه ششم التزام دارند، اما شاید برداشت اشتباهی نسبت به مراکز بهاران داشته و تصور می‌کنند به جای در اختیار گذاشتن کاربری این مراکز باید آنها را به سازمان بهزیستی واگذار کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران تصریح کرد: شهرداری تهران باید کاربری شش مرکز بهاران را به مدت یکسال در اختیار سازمان بهزیستی استان تهران برای اشتغالزایی و کارآفرینی معتادان متجاهر بهبود یافته،  قرار دهد اما متاسفانه بعد از برگزاری جلسه‌های مکرر در استانداری تهران تاکنون اقدامی صورت نگرفته است

مروستی گفت: در مرحله اول برای استفاده از کاربری مراکز بهاران قرارداد یکساله مابین شهرداری تهران و سازمان بهزیستی منعقد می‌شود و بعد از اتمام قرارداد با توافق دو طرف این قرارداد تا سه سال قابل تمدید است.

وی افزود: انوشیروان محسنی‌بندپی استاندار تهران نیز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر از شهرداری تهران خواست هر چه سریع‌تر این مراکز را برای اسکان شش هزار معتاد متجاهر استان فراهم و در اختیار بهزیستی قرار دهد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران همچنین با بیان اینکه در آیین‌نامه ساماندهی کودکان کار و خیابانی نیز آمده شهرداری مکلف است زیر ساخت‌های لازم را برای ساماندهی این کودکان فراهم کند، تصریح کرد: شهرداری تهران تاکنون دو مرکز بهاران را برای ساماندهی کودکان کار و خیابانی به مدت یکسال در مناطق پنج و هشت در اختیار سازمان بهزیستی استان قرار داده است.

مروستی گفت: شهرداری‌ها به عنوان مرکز جامع توانمندسازی مکلف هستند زیرساخت‌های لازم برای بازپروی معتادان متجاهر و ساماندهی کودکان کار را فراهم و کاربری آنها را در اختیار سازمان بهزیستی قرار دهند تا آنان با استفاده از مددکاران اجتماعی و روانشناسان بتوانند از آسیب‌دیدگان حمایت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =