توزیع شیر رایگان در مدارس کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: توزیع شیر رایگان در مدارس ابتدایی و متوسطه اول این استان از امروز یکشنبه آغاز شد.

هادی زارع پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وقفه ای ۲ ساله برای توزیع شیر رایگان در مدارس کشور و کهگیلویه و بویراحمد به دلیل محدودیت منابع مالی ایجاد شد.

وی افزود: ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار در بودجه امسال برای توزیع شیر رایگان در مدارس کشور و کهگیلویه و بویراحمد پیش‌ بینی ‌شده بود اما تنها یک هزار میلیارد ریال آن تصویب و به وزارت آموزش ‌و پرورش ابلاغ ‌شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بر همین اساس با تصمیم مسؤولان وزارت آموزش و پرورش اولویت‌ بندی انجام و با این میزان اعتبار توزیع شیر رایگان در مدارس هشت استان کم برخوردار کشور آغاز شد.

زارع پور عنوان کرد: سه میلیون دانش‌ آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول این هشت استان کم برخوردار کشور زیر پوشش توزیع شیر رایگان قرار گرفتند.

وی ابراز داشت: این هشت استان کم برخوردار کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، بوشهر، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، خوزستان و هرمزگان است.

زارع پور گفت: توزیع شیر رایگان در مدارس این هشت استان کم برخوردار کشور تا پایان سال تحصیلی جاری و در ۳۱ نوبت انجام خواهد شد.

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =