افتتاح راه‌آهن میانه - بستان‌آباد به تعویق افتاد

تهران - ایرنا - معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل کشور خبر داد که مراسم افتتاح راه‌آهن میانه - بستان‌آباد که قرار بود فردا با حضور رئیس‌جمهوری برگزار شود به تعویق افتاد.

«خیراله خادمی» عصر دوشنبه به خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: در پی درگذشت همشیره حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی برنامه سفر رئیس‌جمهوری به آذربایجان شرقی به تعویق افتاد.

وی اضافه‌کرد: احتمال دارد که مراسم افتتاحیه راه‌آهن میانه - بستان آباد چهارشنبه این هفته برگزار شود.

طرح احداث راه‌آهن دوخطه میانه - بستان‌آباد- تبریز به طول ۲۰۳ کیلومتر با هدف کاهش مسیر ریلی از شمال غرب به مرکز کشور کلید خورد.

 مسیر میانه –بستان‌آباد به طول ۱۳۲ کیلومتر بخشی از طرح فوق است که در ۶ قطعه و بخشی از قطعه هفتم، از ایستگاه موجود راه‌آهن میانه شروع‌ شده و با گذر از مسیری کوهستانی از شهرهای ترکمانچای و تیکمه داش عبور کرده و به ایستگاه راه آهن بستان‌آباد متصل می‌شود.

 این پروژه در شرایط اقلیمی ۲۰درصد دشت، ۱۰درصد تپه ماهور و ۵۰درصد کوهستانی واقع شده است و این راه‌آهن در آینده نزدیک از ایستگاه بستان آباد تا ایستگاه راه‌آهن تبریز امتداد خواهد یافت.

از اهداف مهم این طرح کاهش ۱۱۴ کیلومتر طول مسیر اتصال مرکز شمال‌غرب کشور به شبکه ریلی سراسری، کاهش حدود ۶ ساعتی زمان سفر با قطار، افزایش سهم بخش ریلی در ترانزیت کالا و مسافر و همچنین افزایش ظرفیت جابجایی حمل‌ و نقل بار و مسافر و کاهش زمان سیر است.

دولت در طراحی این مسیر ریلی هدف پوشش ریلی مناطق کمتر توسعه‌یافته همچون شهر بستان آباد به راه‌آهن سراسری و ایجاد زیربنای لازم جهت توسعه اقتصادی و اجتماعی و بازرگانی منطقه را در دستور کار داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha