جام جهانی شمشیربازی جوانان؛ تیم سابر ایران هشتم شد

تهران- ایرنا- تیم شمشیربازی اسلحه سابر جوانان ایران در رقابت‌های جام جهانی این رشته در تهران عنوانی بهتر از هشتمی کسب نکرد.

رقابت‌های بخش تیمی جام جهانی ۲۰۱۹ شمشیربازی سابر جوانان امروز در سالن شهید «کلاهدوز» مجموعه ورزشی شهید «شیرودی» برگزار شد که تیم ملی ایران با یک برد و سه باخت در جایگاه هشتم رقابت‌ها قرار گرفت. تیم سابر جوانان ایران در بازی نخست برابر تیم اردن با نتیجه ۲۱ بر ۴۵ برابر اردن به برتری رسید اما در یک چهارم‌نهایی با نتیجه ۳۷ بر ۴۵ بازی را به اسپانیا واگذار کرد و در ادامه ۳۰ بر ۴۵ به رومانی باخت.

باخت به رومانی موجب شد تا ایران برای کسب عنوان هفتم و هشتم رقابت‌ها تلاش کند. قزاقستان در این مرحله حریف ایران بود که با نتیجه ۳۷ بر ۴۵ توانست از سد سابریست های جوان کشورمان عبور کند.

از اتفاقات ویژه رقابت‌های صبح امروز (یکشنبه) برتری ۴۵ بر ۴۴ تیم شمشیربازی کویت برابر ایتالیا مدعی عنوان قهرمانی این تورنمنت بود. تیم ایتالیا قهرمان و نایب قهرمان بخش انفرادی جام جهانی را در ترکیب خود داشت. تیم‌های کویت، اوکراین، ازبکستان و اسپانیا به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. عصر امروز اسپانیا با ازبکستان و کویت با اوکراین رقابت خواهد کرد.  

روز گذشته نیز سابریست‌های جوان ایران در بخش انفرادی نتوانسته بودند عنوان چشمگیری کسب کنند. «احمدرضا شاکر» دوازدهم شد و «شهریار گلزار» هم در رده چهاردهم ایستاد.   

در دیدار نهایی بخش انفرادی «توره» از ایتالیا موفق شد با برتری ۱۵ بر ۱۲  برابر هموطنش عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

جام جهانی شمشیربازی اسلحه سابر در رده سنی جوانان با حضور شمشیربازانی از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، قزاقستان، کویت، تونس، اوکراین، گرجستان، جمهوری آذربایجان، رومانی، عراق، اردن و ازبکستان از روز گذشته (شنبه) سالن شمشیربازی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران آغاز شد و امروز با شناخت تیم‌ها و نفرات برتر به کار خود پایان می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha