جامعه مدرسین ارتحال آیت‌الله میرمحمدی را تسلیت گفت

قم – ایرنا – جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی ارتحال آیت‌الله حاج سید ابوالفضل میرمحمدی نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری را تسلیت گفت.

در این پیام که نسخه‌ای از آن روز یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: ارتحال فقیه پارسا و مفسّر قرآن حضرت آیت‌الله حاج سید ابوالفضل میر محمدی زرندی (ره) عضو فعال و برجسته جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مجلس خبرگان رهبری موجب تأسف و تأثر گردید.

پیام حاکی است: ایشان از مدرسین برجسته علوم اسلامی و تفسیر قرآن بود که سال‌ها در کرسی تدریس سطوح عالی حوزه، منشأ برکات علمی و اخلاقی فراوانی گشت و با حضور مؤثر در نهادهای علمی، دانشگاهی و قضایی اندیشه و عمل خود را وقف خدمت عالمانه و متعهدانه به‌نظام اسلامی نمود.

پیام ادامه یافته است: وجود نام وی در اطلاعیه‌های ضد طاغوت گواه پیشینه مبارزاتی این عالم نستوه است چنانکه تا آخر صادقانه ولایت‌فقیه را همراهی و یاوری کرد.

دربخش دیگری ازاین پیام آمده‌است: سابقه درخشان این عالم جلیل‌القدر درحوزه و دانشگاه سرشار از زهد، تقوا، اخلاق و تواضع علمی بود. «تفسیر قرآنی بلاغ» از آثار ماندگار و گران‌قدر آن روحانی مبارز و مجاهد است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این پیام رحلت این عالم پرهیزگار را به محضر حضرت بقیة‌الله الاعظم (عج)، مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی»، مراجع عظام تقلید «دامت‌برکاتهم»، به‌ویژه حضرت آیت‌الله‌العظمی شبیری زنجانی، حوزه‌های علمیه و بیت مکرم ایشان تسلیت عرض نموده، برای آن مرحوم علو درجات، غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر از خداوند متعال خواستار شده است.

آیت‌الله سید ابوالفضل میر محمدی زرندی درسال‌ ۱۳۰۲ هجری‌ شمسی‌ در بخش‌ زاویه‌ زرند از توابع‌ شهرستان‌ ساوه‌ در خانواده‌ای‌ مذهبی‌ دیده‌ به‌ جهان‌ گشود. پیکر ایشان روز دوشنبه چهارم آذرماه از مسجد امام حسن عسکری(ع) در قم به سمت حرم حضرت معصومه(س) تشییع می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =