باقرزاده: با فقر امکانات موفقیت کسب می‌کنیم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به نتایج تیم ایران در جام جهانی کلاس آ جوانان گفت: ورزشکاران رشته‌های مختلف شمشیربازی در یک سوله تمرین می‌کنند و در سطح جهان به نتایج درخشانی می‌رسند.

«فضل‌الله باقرزاده» در حاشیه برگزاری مسابقات جام جهانی شمشیربازی تهران در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در این دوره از مسابقات شماری از برترین تیم‌های شمشیربازی حضور پیدا کردند که ایتالیا تیم نخست رده‌بندی جهان است و اسپانیا با ۱۰ ورزشکار به مسابقات آمده است. سطح مسابقات بالا بود به گونه ای که ایتالیا مدعی به کویت باخت و نتوانست به جمع چهار تیم راه پیدا کند. ما می‌توانستیم با دعوت از کشورهای ضعیف رشته سابر تمام مدال‌ها را از آن خود کنیم.

رییس فدراسیون شمشیربازی در مورد اینکه رتبه دوازدهمی ایران در بخش انفرادی نشان می‌دهد، پشتوانه محکمی برای بزرگسالان نداریم، گفت: همین بازیکنانی که در این رقابت‌ها حاضر هستند به مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا و امیدها اعزام شدند و اردوی بسیار خوبی را پشت سر گذاشتند، اما به خاطر شرایط اقتصادی که به وجود آمده، نتوانستیم در تورنمنت‌های بین‌المللی شرکت کنیم زیرا هزینه اعزام و تامین بودجه برای فدراسیون سخت است.

او با گلایه از مدیرعامل شرکت توسعه و تجهیز  عنوان کرد: نمی‌دانم با چه استدلالی سالن شمشیربازی که سال ۱۹۷۴ برای این رشته ساخته شده، برای تمرین در اختیار سایر رشته‌های ورزشی قرار می گیرد؟ مدتی این سالن به خوابگاه دختران تبدیل شد و قرار بود تیم کشتی در سال ۲۰۱۲ کمتر از یک سال در این سالن اردو برگزار کند اما پس از المپیک ۲۰۱۲ لندن این سالن در اختیار فدراسیون کشتی قرار گرفت و در نهایت چند روز پیش آن را به جودو واگذار کردند. واگذاری این سالن به جودو در حالی است که شمشیربازان در یک سوله معمولی تمرین می‌کنند و به موفقیت می‌رسند.  

باقرزاده در پایان با اشاره به شرایط سخت شمشیربازی برای تمرین و برگزاری مسابقات اعلام کرد: زیباترین و بهترین سالن شمشیربازی دنیا در آزادی است، اما در اختیار این رشته نیست. سالن شمشیربازی آزادی مختص مسابقه است نه تمرین؛ انتظار ما این است که با این نتایج درخشان به ما توجه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha