برخی از موارد استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در حوزه اختیارات وی نیست

​​​​​​​تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه بخشی از موارد استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در حوزه اختیارات وی نیست، گفت: ترکیب و شرایط مجلس به گونه‌ای است که نمی‌توان نتیجه استیضاح را پیش بینی کرد.

«علی ابراهیمی» سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درباره جلسه استیضاح وزیر جهاد کشاورزی به خبرنگار ایرنا گفت: این استیضاح در هجده محور مطرح شده است که عمدتا در حوزه های مرتبط با مباحث مراتع و جنگل ها، بخش بازار، حوزه تنظیم بازار و خرید تضمینی، انحصار در واردات نهاده های کشاورزی و همچنین صادرات بودند که چندی پیش در هیات رئیسه اعلام وصول شده و سه شنبه هم ایشان در مجلس حاضر می‌شوند.

وی با اشاره به محتوای مواد مطرح شده در استیضاح خاطرنشان کرد: بخشی از این موارد جزو اختیارات و وظایف وزارت جهاد کشاورزی نیست. به عنوان مثال وزارت صنعت و معدن در بسیاری از تصمیمات مورد اعتراض نمایندگان مجلس خیلی موثر است. همچنین در قسمت خرید تضمینی هم شورای اقتصاد موثر است.

عضو فراکسیون امید با تاکید بر این که علی رغم تمام این مسائل روی هم رفته عملکرد وزارت جهاد کشاوررزی به نوعی بوده که نمایندگان اعتقاد به استیضاح وزیر پیدا کرده اند، تصریح کرد: بحث استیضاح پیش از این در چندین مرحله مطرح شده بود، که با رایزنی و اقناع هر  نمایندگان از عملی کردن آن منصرف شدند. اما سرانجام از دو سه ماه پیش، طرح استیضاح فعلی کلید خورد و به هیات رئیسه تقدیم شد.

ابراهیمی با اشاره به این که ترکیب و شرایط مجلس فعلی به گونه‌ای است که نمی‌توان نتیجه استیضاح را پیش‌بینی کرد، گفت: از لحاظ زمان طرح این استیضاح هم شائبه‌هایی وجود دارد که باعث شده است تا پیچیدگی‌های مسئله برای پیش‌بینی نتیجه آن بیشتر شود.

طبق اعلام هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، روز سه شنبه هفته جاری طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی در دستور کار نمایندگان مجلس قرار دارد و محمود حجتی برای دفاع از عملکرد خود باید در جلسه علنی مجلس حاضر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =