سرویس‌ مدارس برای دریافت سهمیه بنزین در سامانه سپند ثبت نام کنند

سنندج - ایرنا - مدیر سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش کردستان گفت: تمام سرویس‌هایی که وظیفه حمل و نقل دانش‌آموزان را بر عهده دارند برای دریافت سهمیه بنزین خود باید در سامانه سپند (پایش حمل و نقل دانش‌آموزی) ثبت نام کنند.

احمد عبداللهی روز یکشنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهمیه بنزینی که برای سرویس‌های مدارس اعلام شده تنها به خودروهایی تعلق می‌گیرد که به صورت قانونی با آموزش و پرورش قرارداد بسته و در سامانه سپند ثبت نام کرده باشند.

وی افزود: در حال حاضر تعدادی سرویس مدارس در استان وجود دارد که بدون مجوز آموزش و پرورش اقدام به جابجایی دانش آموزان می‌کنند بنابراین به هیچ عنوان سهمیه بنزین شامل این خودروها نمی‌شود مگر اینکه از آموزش و پرورش مجوز گرفته و در سامانه ثبت نام کنند.

مدیر سازمان دانش‌آموزی آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه رانندگانی که شرایط لازم را دارند می‌توانند برای دریافت سهمیه بنزین خود اقدام کنند، اضافه کرد: آن دسته از افرادی نیز که در سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند نگران نباشند زیرا امکان ثبت نام در سامانه را دارند و پس از آن می‌توانند برای دریافت سهمیه خود اقدام کنند.

وی یادآور شد: یکی از خروجی‌های مثبت طرح سهمیه بندی بنزین، نظم و ترتیب بخشیدن به برخی بخش‌هاست که نمونه بارز آن ترغیب شدن همین رانندگان سرویس‌های مدارس به ثبت نام در سامانه سپند است.

در سال تحصیلی جاری حدود ۴۰ هزار دانش‌آموزمقاطع مختلف تحصیلی استان کردستان از سرویس مدارس استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha