نایب رییس فدراسیون جهانی: شمشیربازان بزرگ جهان از ورزشکاران ایرانی حساب می‌برند

تهران- ایرنا- نایب رییس فدراسیون جهانی شمشیربازی گفت: پیشرفت این رشته در ایران موجب حیرت دیگر کشورها خواهد شد به گونه‌ای که اکنون شمشیربازان بزرگ جهان از ورزشکاران ایرانی حساب می‌برند.

«جورجو اسکارسو» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرمایه‌گذاری بر روی تیم‌های پایه از مهمترین زمینه‌های پیشرفت در هر رشته ورزشی به شمار می‌رود. به طور معمول هر کشوری که بخواهد به بالاترین افتخار ورزشی برسد باید بر روی رده‌های سنی سرمایه‌گذاری کند. کسانی که امروز در جام جهانی این رشته در تهران حضور دارند آینده شمشیربازی اسلحه سابر در چند سال آینده هستند. آنان به احتمال زیاد در المپیک ۲۰۲۸ حضور خواهند یافت.

رییس فدراسیون شمشیربازی ایتالیا با تشریح دستاوردهای ایران از این مسابقات عنوان کرد: برگزاری مسابقه‌های رده‌های سنی تجربه‌ای برای تورنمنت‌های بزرگ است، تجربه‌ای که مانند کاشت درخت است. ایران در برهه کنونی این درخت را کاشته و در چند سال آینده میوه‌اش را خواهد چید. بار نخست است که به ایران می‌آیم. نظم مسابقات تعجبم را برانگیخت. با این تجربه ایران می‌تواند میزبان شمشیربازان بزرگ جهان باشد.

او در زمینه پیشرفت شمشیربازی اسلحه سابر در ایران گفت: نماینده ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو نمایش فوق‌العاده‌ای داشت و بدون شک در توکیو ۲۰۲۰ نیز موفق خواهند شد. شمشیربازی ایران دیگر برای جهانیان ناشناخته نیست بلکه پیشرفت این رشته در ایران موجب حیرت دیگر کشورها خواهد شد. تیم ایران در هر کشوری که مسابقه می دهد ورزشکاران دیگر کشورها از این رشد و توسعه ورزشی تعجب خواهند کرد و می‌گویند این‌ها ورزشکاران ایرانی هستند یا اشتباهی رخ داده است. اکنون شمشیربازان بزرگ جهان از ورزشکاران ایرانی حساب می‌برند.

اسکارسو در زمینه رابطه ایران و ایتالیا نیز تصریح کرد: این ۲ کشور از زمان‌های گذشته رابطه خوبی در زمینه‌های مختلف با هم داشتند. این مسابقات موجب نزدیکی بیشتر ایران و ایتالیا خواهد شد و در آینده بیشتر از این تعامل خواهیم شنید.

جام جهانی شمشیربازی اسلحه سابر در رده سنی جوانان با حضور شمشیربازانی از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، قزاقستان، کویت، تونس، اوکراین، گرجستان، جمهوری آذربایجان، رومانی، عراق، اردن و ازبکستان طی روزهای دوم و سوم آذر ماه در سالن شمشیربازی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha