۴ هزار نفر در مسابقه کتابخوانی آثار رهبر معظم انقلاب شرکت کردند

سنندج - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: چهار هزار نفر از  پنج استان کشور در مسابقه ویژه کتابخوانی آثار رهبر معظم انقلاب شرکت کردند.

محمد عبدالملکی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افراد از استان‌های کردستان، اراک، تهران، اهواز، مازندران و خوزستان شرکت کرده‌اند که عمده شرکت کنندگان از علاقه مندان استان کردستان هستند.

وی با بیان اینکه فراخوان شرکت در مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی در کردستان از نیم دوم خرداد امسال تا ۲۳ آبان به صورت استانی اعلام شده بود، اضافه کرد: با توجه استقبال گسترده افراد از سایر استان‌ها به منظور پذیرش و شرکت علاقه مندان یایر مناطق کشور مدت مسابقه تا ۱۴ آذر امسال تمدید شده است.

وی اضافه کرد: در ابتدا پیش‌بینی می‌شد شرکت کنندگان در این مسابقه کتابخوانی فقط از داخل استان باشند اما برگزاری این مسابقه با استقبال گسترده مردم سایر استان ها مواجه شده است.

وی افزود: در این مسابقه کتابخوانی پنج اثر دغدغه‌های فرهنگی، کار باید تشکیلاتی باشد، ژرفای نماز، مطلع عشق و بیانیه گام دوم انقلاب از آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی معرفی شده است.

عبدالملکی یادآور شد: علاقمندان برای شرکت در این مسابقه کتابخوانی می‌توانند به کتابخانه های عمومی سراسر کردستان مراجعه و علاوه بر امانت کتاب‌ها، سوالات و پاسخنامه را نیز دریافت کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی کردستان اضافه کرد: کتاب‌های مسابقه، سوالات و پاسخنامه‌ها هر کدام به تفکیک در پورتال اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان به آدرس اینترنتی www.kordestan.iranpl.ir و دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان به آدرس اینترنتی www.nvf.kordestan.ir موجود است.

وی شرکت کنندگان در استان پس از تکمیل پاسخنامه ها، آنها را به نزدیکترین کتابخانه محل زندگی خود تحویل دهند، گفت: شرکت کنندگان در سایر استان ها نیز برای آگاهی از نحوه تحویل پاسخنامه ها با اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان تماس بگیرند.

وی با بیان اینکه در پایان این مسابقه کتابخوانی از ۱۵ نفر برندگان با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی تقدیر به عمل می آید، افزود: به نفرات اول پنج میلیون ریال، نفرات دوم، سه میلیون ریال و نفرات سوم  ۲ میلیون ریال اهدا می‌شود.

هدف از برگزاری این مسابقه کتابخوانی را ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای شاخص سرانه مطالعه و آشنایی با آثار رهبر معظم انقلاب اسلامی بویژه در رابطه با سبک زندگی ایرانی اسلامی و پاسداشت ارزش های انقلاب اسلامی از اهداف برگزاری این مسابقه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =