قهرمان جام‌جهانی شمشیربازی: تهران، در کلاس شهرهای اروپایی است

تهران- ایرنا- دارنده مدال طلای رقابت‌های انفرادی جام‌جهانی شمشیربازی، گفت: تجربه نخستم در ایران جذاب بود و تهران شهری در کلاس شهرهای بزرگ اروپا است.

«توره» که روز گذشته توانسته بود با غلبه بر دیگر شمشیرباز ایتالیایی مدال طلای رقابت‌های جام‌جهانی شمشیربازی جوانان در تهران را از آن خود کند در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: از سطح مسابقات و شیوه میزبانی ایران رضایت کامل دارم. ۲ حریف از ایران داشتم که مبارزه در سطح بالایی را به نمایش گذاشتند. 

او با بیان این‌که ایران کشور بزرگی است عنوان کرد: نخستین تجربه سفرم به ایران خوشایند بود. تهران را در سطح شهرهای بزرگ اروپایی می‌بینم، زیرا کلاس شهری آن بالا است.

این قهرمان ایتالیایی با اشاره به تجربه خود در این مسابقات گفت: بدون شک نخستین تجربه‌ام که با مدال طلا همراه شد فراموش نخواهم کرد بلکه در تلاشم تا با تمرینات بیشتر در سطح مسابقات جهانی و المپیک در رده ‌های سنی مختلف به موفقیت برسم. 

«توره» ایتالیایی روز گذشته و در جریان رقابت‌های بخش انفرادی جام جهانی شمشیربازی در تهران، موفق شد با برتری ۱۵ بر ۱۲  برابر هموطنش عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

جام جهانی شمشیربازی اسلحه سابر در رده سنی جوانان با حضور شمشیربازانی از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، بلژیک، قزاقستان، کویت، تونس، اوکراین، گرجستان، آذربایجان، رومانی، عراق، اردن و ازبکستان از روز گذشته (شنبه) سالن شمشیربازی مجموعه ورزشی شهید «شیرودی» تهران آغاز شده است. ایران با ۲۱ سابریست بیشترین شرکت کننده در این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داد و اسپانیا با ۱۰ شمشیرباز در جایگاه دوم قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha