۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۵
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83566890
۰ نفر

برچسب‌ها

خانه فخری راور به بخش خصوصی واگذار می‌شود

کرمان - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با اشاره به اینکه بهره‌برداری از بناهای تاریخی این استان از اولویت های اصلی این اداره کل است گفت: خانه فخری شهرستان راور به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

مجتبی شفیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خانه فخری راور به عنوان بنایی تاریخی در قالب کاربری پذیرایی (سفره خانه سنتی) به مدت یک سال به بخش خصوصی واگذار می شود تا مورد استفاده گردشگران قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این بنای تاریخی متعلق به دوره قاجاریه است، ادامه داد: خانه فخری طی سنوات گذشته مورد مرمت قرار گرفته و هم اکنون آماده ارائه خدمت به گردشگران داخلی و خارجی است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تاکید کرد: با توجه به موقعیت شهر راور که در مسیر زائرین امام رضا (ع) قرار دارد، احیا این بنای تاریخی از نظر اقتصادی و فرهنگی می تواند موجب رشد و توسعه این منطقه از استان کرمان شود.

وی اظهار داشت: متقاضیان بهره برداری از خانه تاریخی فخری شهرستان راور می توانند به منظور دریافت اسناد مزایده تا ۱۳ آذرماه سال جاری به امور قراردادهای اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان مراجعه و با شماره تلفن های ۷-۳۲۸۱۶۵۰۴-۰۳۴ تماس حاصل کنند.

شهرستان راور در ۱۳۷ کیلومتری شمال کرمان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha