ارتش سوریه یک روستای ادلب را از اشغال تروریست‌ها خارج کرد

تهران- ایرنا- نیروهای ارتش سوریه روز یکشنبه بعد از درگیری با تروریست های جبهه النصره موفق شدند تا به اشغال روستای المشیرفه در جنوب شرقی شهر ادلب در شمال غرب سوریه پایان دهند.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری سوریه (سانا)، آزادی این روستا پس از ۵ سال از اشغال به دنبال درگیری های شدید و گسترده ارتش سوریه با تروریست های النصره و وارد کردن تلفات و خسارت به آنان صورت گرفت.

در جریان این عملیات شماری از تروریست ها که با مقاومت ارتش سوریه مواجه شده بودند به سمت مواضع خود در ادلب فرار کرده اند.

پیشتر اخباری در ارتباط با گلوله باران برخی مناطق در اختیار تروریست ها در ادلب از سوی ارتش سوریه منتشر شده بود.

ارتش سوریه در مرداد ماه ۱۳۹۸ نیز بخش های زیادی از استان ادلب از جمله شهر راهبردی خان شیخون و مناطق شمال غرب استان حماه را از دست تروریست ها خارج کرده بود.
با خروج این مناطق از دست تروریست ها جاده بین المللی دمشق - حلب به عنوان مسیر دو پایتخت سیاسی و اقتصادی سوریه از اشراف تروریست های مورد حمایت برخی کشورهای عربی و غربی و کشورهای همسایه سوریه خارج شد.
ارتش سوریه ۲۳ آبان ماه نیز بعد از عملیات علیه تروریست ها در استان ادلب موفق شد تا بر روستای الویدده قربیا و تل خزنا در حومه ادلب جنوب مسلط شود.
استان ادلب در شمال غرب سوریه از سال ۱۳۹۴ از سوی تروریست های مورد حمایت برخی کشورهای همسایه سوریه طی عملیاتی اشغال شد.

سوریه بارها بر عزم و اراده خود برای آزادسازی مناطق اشغالی از جمله ادلب تاکید کرده و از تروریست ها و نیروهای خارجی مستقر در این مناطق درخواست کرده است تا از آنها خارج شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =