سقوط هواپیما در کنگو ۱۵ کشته برجای گذاشت

تهران - ایرنا - سقوط یک هواپیمای مسافربری کوچک در جمهوری دمکراتیک کنگو، ۱۷ مسافر خود را به کام مرگ برد.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری آل افریکا از کینشازا به نقل از سازمان حوادث غیرمترقبه این کشور یک فروند هواپیمای متعلق به شرکت "بیزی بیی" از شهر "گوما" عازم شهر "بنیی" بود که بعد از سقوط همه سرنشینان خود را به کام مرگ برد.

"کارلی انزانزو" استاندار استان "کیووی شمالی" این کشور امروز در گفتگو با خبرنگاران محلی ضمن اعلام این خبر گفت که اگرچه این هواپیما در منطقه مسکونی نزدیک فرودگاه گوما سقوط کرد اما هنوز از آمار کشته های دقیق آن هیچ اطلاعی در دست نیست.

وی از علت اصلی بروز این حادثه اظهار بی اطلاعی کرد و گفت تحقیقات در باره این موضوع ادامه دارد در حالی که برآوردها از تلفات جانی و خسارت های وارده ناشی از بروز این حادثه نیز بعد از مدیریت این بحران آغاز خواهد شد.

این درحالی است که هیات وزیران این کشور دیشب در بخش های گسترده ای از این کشور به دلیل جاری شدن سیل و بی خانمان کردن بیش از ۵۰ هزار نفر از شهروندان، وضعیت فوق العاده اعلام کرده بود .

به گزارش ایرنا، ۲۰ مهرماه امسال نیز منابع خبری آفریقایی گزارش دادند که سقوط هواپیمای حامل کارکنان دفتر ریاست جمهوری جمهوری دمکراتیک کنگو در شرق این کشور، ۲۳ نفر را به کام مرگ برد.

"ویدیه تشیمانگا" رئیس هواپیمایی غیرنظامی جمهوری دمکراتیک کنگو گفته بود که هواپیمای جت آنتانوف روسی به همراه خلبان ویژه رئیس جمهوری، مدیر پشتیابی هواپیمایی کشور و چند سرباز از شهر "گوما" عازم کینشازا بود و در ۴۰ کیلومتری فرودگان "ان دیلی" از صفحه رادار مفقود و بعد از دو روز مشخص شد که سقوط کرده و همه سرنشینان خود را به کام مرگ برد.

به گزارش خبرگزاری ها، هواپیمای "ان-"۲۶ متعلق به شرکت "گوم-ایر حامل محموله ای برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در گوما بود که حتی چند تبعه روس را نیز با خود حمل می کرد.

البته خبرگزاری رویترز همان روز از تجمع صدها تن از حامیان "فلیکس شیسه کدی" رئیس جمهوری این کشور در کینشازا خبر داده بود که این حادثه را یک اقدام تروریستی و کودتایی علیه رئیس جمهوری این کشور تلقی کردند.

جمهوری دموکراتیک کنگو یا زئیر سابق در مرکز قاره آفریقا دومین کشور بزرگ در آفریقا و یازدهمین کشور بزرگ جهان است که با ۹۱ میلیون نفر جمعیت چهارمین کشور پرجمعیت در آفریقاست.

جمهوری دمکراتیک کنگو از شمال با سودان جنوبی و آفریقای مرکزی، از شرق با اوگاندا، بروندی و تانزانیا و از جنوب با آنگولا و زامبیا و از غرب با جمهوری کنگو همسایه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha