تونس حریف احتمالی والیبال ایران پیش از انتخابی المپیک
سعید معروف و حسنی کارا کاپیتان تیم‌های ملی والیبال ایران و تونس در جام جهانی ۲۰۱۹

تهران- ایرنا- احتمال دارد تیم ملی والیبال ایران پیش از حضور در مسابقات انتخابی المپیک، در ۲ یا ۳ بازی تدارکاتی به مصاف تونس برود.

مسابقات والیبال انتخابی المپیک از ۱۷ تا ۲۲ دی به میزبانی شهر جیانگمن چین برگزار می‌شود. تیم ملی ایران که مرحله گروهی با چین، چین تایپه و قزاقستان رقابت می‌کند، به دنبال کسب تنها سهمیه قاره آسیا در المپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

تیم ملی تونس هم مسابقات انتخابی المپیک در قاره آفریقا را در پیش دارد و به همین دلیل از ایران درخواست کرده است که در ۲ یا ۳ بازی تدارکاتی به مصاف شاگردان ایگور کولاکوویچ برود.

فدراسیون والیبال تونس حاضر است تمام هزینه‌های سفر و اقامت در ایران و برگزاری این مسابقات تدارکاتی را نیز بپردازد. هدایت تیم ملی تونس بر عهده آنتونیو جیاکوبه قرار دارد. این مربی ایتالیایی پیش از این مذاکراتی با کولاکوویچ داشت تا زمینه برگزاری مسابقات تدارکاتی ۲ تیم فراهم شود. کولاکوویچ هم از این پیشنهاد استقبال کرده است.

تیم ملی ایران پیش از لیگ ملت‌ها، مرحله نخست انتخابی المپیک و جام جهانی، حتی یک بازی تدارکاتی هم نداشت و فدراسیون والیبال برای برگزاری مسابقه تدارکاتی پیش از انتخابی المپیک در قاره آسیا هم برنامه‌ای نداشت. اما با توجه به درخواست فدراسیون تونس، به نظر می‌رسد سرانجام والیبال ایران صاحب مسابقه تدارکاتی خواهد شد.

آخرین مسابقه ایران و تونس در جام جهانی ۲۰۱۹ بود. در آن بازی، ایران به برتری سه بر صفر دست یافت. ایران در رده ۸ و تونس در رتبه ۲۲ رده‌بندی فدراسیون بین‌المللی والیبال قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha