۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۳
کد خبرنگار: 1062
کد خبر: 83566595
۰ نفر

برچسب‌ها

پیام تسلیت مدیرکل هنرهای تجسمی برای خالق اسب‌های سرکش

تهران- ایرنا- مدیرکل هنرهای تجسمی درگذشت ابراهیم معمارزاده نقاش و مجسمه‌ساز را که با منظومه اسب‌های چوبی شناخته می‌شود به خانواده این هنرمند، مجسمه سازان و هنرمندان کشور تسلیت گفت.

هادی مظفری در پیامی درگذشت ابراهیم معمارزاده را تسلیت گفت و افزود: «زنده یاد معمارزاده از جمله هنرمندان پیشکسوت رشته نقاشی و مجسمه سازی است که دانشجویان بسیاری در دانشگاه تربیت کرد و آثارش برای مخاطبان به یادماندنی است. درگذشت ایشان را به هنرمندان تجسمی کشور تسلیت می گویم».

ابراهیم معمارزاده متولد ۱۲ اردیبهشت سال ۱۳۱۱ در تهران بود و امروز پیش از ظهر بر اثر ایست قلبی درگذشت. وی با درجه ممتاز در رشته نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد و فوق لیسانس مجسمه سازی را از دانشگاه بروکسل دریافت کرد.

وی سابقه تدریس در دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه الزهرا، دانشگاه سوره تهران، دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای تبریز، نیشابور و اصفهان را در سوابق خود داشت و نمایشگاه متعددی در ایران و اروپا برگزار کرد.

منظومه ای از اسب های چوبی در دستان این هنرمند جان گرفتند تا شیهه آنها در گوش تاریخ ماندگار شود.  

اسب های سرکش معمارزاده تاب زین و یراق نداشتند و همچون شخصیت این هنرمند آزادانه در خیال مخاطب می تاختند.

اردیبهشت امسال نمایشگاهی از آثار این هنرمند با نام روشنای بزرگان که ویژه هنرمندان پیشکسوت و کهنسال است توسط انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز ایران در خانه هنرمندان برگزار شد.

مراسم بدرقه پیکر این هنرمند دوشنبه ۴ آذرماه از خانه هنرمندان انجام شده و پیکر او در قطعه هنرمندان به خاک سپرده می‌شود.

هنرمند پیشکسوت مجسمه‌ساز، ابراهیم معمارزاده طهرانی، در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =