التهابات با تدبیر رهبری و تلاش نیروی انتظامی مدیریت شد

تهران- ایرنا- معاون وزیر کشور و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: التهابات اخیر با تدابیر رهبر معظم انقلاب و تلاش های به موقع نیروی انتظامی مدیریت شد.

تقی رستم وندی روز یکشنبه در حاشیه جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس اعلام قبلی قرار بود که در یکصدوبیست و پنجمین جلسه شورای اجتماعی کشور ظرفیت مشارکت های مردمی و به ویژه تشکل ها و ثمن ها در مسیر مدیریت اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد اما در این نشست با دستور وزیر کشور به تحولات اخیر و التهابات اجتماعی پرداخته شد.

وی ادامه داد: دستگاه های شرکت کننده در این نشست هر کدام از منظر وظایف خود به التهابات اخیر پرداختند و وزیر کشور هم از تحولات اخیر صحبت و اعلام کرد که نشان می دهد در خصوص طرح مدیریت مصرف سوخت از قبل برنامه ریزی شده و برنامه هایی نیز در این خصوص انجام شده بود.

رستم وندی تصریح کرد: به دنبال اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و در روز دوم آن شاهد اغشاشاتی توسط کسانی بودیم که از قبل می خواستند جرقه هایی را در حوزه های اجتماعی ایجاد کنند و این اتفاق افتاد.

وی اعلام کرد: در حال حاضر التهابات با مدیریت مقام معظم رهبری و تلاش های نیروی انتظامی مدیریت شده است و اخبار جدید در این خصوص توسط مسئولان نیروی انتظامی و امنیتی و دیگر مسئولان ذیربط اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور در پاسخ به سوالی درخصوص شمار دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر گفت: من در این خصوص اطلاعی ندارم و مسئولان انتظامی و امنیتی در این زمینه اعلام نظر می کنند.

رستم وندی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد آسیب های اجتماعی اظهار داشت: در مقوله آسیب های اجتماعی مدیریت های خاصی از سال ۹۵ برای دستگاه های ذیربط تعریف شده و آخرین کار توافقی است که وزارت بهداشت و وزارت تعاون و بهزیستی با هم داشتند.

وی افزود: طرح اولیه پروژه آسیب های اجتماعی با نام طرح سامان انجام شده است و همانند دیگر طرح های نهادهای مختلف مانند نماد و کاج قرار است به مرحله اجرا گذاشته شود.
رستم وندی در پاسخ به سوالی درخصوص آخرین نتایج طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: این طرح با جدیت در حال پیگیری است اما اگر خانواده ای بخواهد بعد از تعهد اولیه بازهم از فرزندش به عنوان کودک کار استفاده کند، باید حکم قضایی برای آن خانواده صادر شود و حضانت از آن خانواده سلب شود.

وی افزود: هر یک از دستگاه‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی وظایف و مأموریت‌هایشان مشخص شده است. آخرین اقدامی که قرار است در این حوزه انجام شود، اجرای طرح سامان است. در حقیقت قرار است وزارت کشور، وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی در توافقی شبکه‌ای همانند شبکه بهداشت و سلامت در حوزه بهداشت و درمان و مراقبت‌های اجتماعی با عنوان «طرح سامان» پیاده سازی کنند که کارهای اولیه در این حوزه انجام شده است. در حقیقت این طرح در چارچوب مشترک به کسانی که مشکلات روانی دارند، خدماتی را ارائه می‌کند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =