مردم کرمانشاه ۷۰ هزار جلد کتاب هدیه کردند

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمانشاه با قدردانی از مردم فرهنگ دوست کرمانشاه در اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان، گفت: دوستداران کتاب و مطالعه در یکسال اخیر ۷۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی هدیه کردند.

«معصومه حسنی خونسار» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه یک میلیون و ۱۵۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی استان موجود است، افزود: اکنون در استان کرمانشاه ۱۰۵ باب کتابخانه عمومی فعال است که از این تعداد چهار کتابخانه در سال گذشته افتتاح شد و در سال جاری نیز ۲ کتابخانه دیگر افتتاح می‌شود.

به گفته او، سال گذشته ۵۰ هزار جلد کتاب از طرف نهاد کتابخانه های عمومی خریداری شد و در کتابخانه های استان کرمانشاه توزیع گردید.

وی با بیان اینکه اکنون بیش از ۷۰ هزار نفر در این کتابخانه‌ها عضو هستند، گفت: در سال ۹۷ در مجموع ۷۴۰ هزار و ۹۳۰ نسخه کتاب در کتابخانه‌های استان به امانت رفت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، در ادامه با بیان اینکه خادمان کتاب و کتابخوانی در ثبت تاریخ و پیشرفت علم و دانش نقش موثری داشتند، گفت: امیدوارم که امسال با شعار «حال خوش خواندن» بتوانیم به اهداف و چشم انداز نهاد کتابخانه‌های عمومی در مطالعه دست یابیم.

حسنی‌خونسار، افزود: نویسندگان و مولفان کتاب زحمات زیادی برای ثبت یک اثر کشیده‌اند و کتابداران و کتابخانه‌های عمومی این اثر و علم اطلاعات را برای آیندگان نگهداری می کنند و حافظان تاریخ هستند.

او در ادامه به برنامه های استان در حوزه کتاب و مطالعه نیز اشاره کرد و از برگزاری پنج هزار برنامه فرهنگی در سال جاری در استان خبر داد.

وی انعقاد تفاهم نامه با اداره کل آموزش پرورش استان را یک فرصت اعلام کرد و ادامه داد: در توسعه کتابخوانی باید کیفیت مدنظر باشد نه کمیت و برای رشد این روند باید هم افزایی بیشتری با ادارات داشته باشیم و تعامل با آموزش پرورش را در راستای اجرای تفاهم نامه باید با جدیت پیگیری کنیم.

به گفته او، امسال اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه ۲۸ تفاهم نامه با ادارات و سایر دستگاه های دولتی استان منعقد کرده است.

وی همچنین در خصوص جلسات انجمن کتابخانه های عمومی استان نیز افزود: در بین انجمن کتابخانه های عمومی کشور توانستیم عنوان انجمن برتر را کسب کنیم که در مراسم نهاد کتابخانه های عمومی کشور به میزبانی استان یزد، از استاندار کرمانشاه به عنوان رئیس انجمن برتر کشور تقدیر به عمل آمد.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۹۵۹ روستا دارد.

برچسب‌ها