آذری‌جهرمی: پیگیر تسریع وصل اینترنت گوشی‌های همراه هستیم

تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه پیگیر تسریع وصل اینترنت گوشی‌های تلفن همراه هستیم، گفت: هیچ چیزی جای اینترنت را نمی‌گیرد، شبکه ملی اطلاعات و اینترنت هر کدام جای خود را دارد.

به گزارش خانه ملت، محمدجواد آذری جهرمی روز یکشنبه درخصوص قطع اینترنت تلفن‌های همراه و زمان وصل مجدد آن، اظهار داشت: وزارت ارتباطات درخصوص قطع و وصل اینترنت تصمیم‌گیر نیست و این وظیفه بر عهده شورای امنیت کشور است.

وی با بیان اینکه شورای امنیت کشور با توجه به شرایط امنیتی موجود و براساس ارزیابی‌هایی که داشته دستور وصل مجدد اینترنت برخی از مناطق را باتوجه به بازگشت آنها به شرایط عادی ابلاغ کرده است، ادامه داد: پیگیر تسریع وصل اینترنت گوشی‌های تلفن همراه هستیم و به محض ابلاغ دستور وصل مجدد،  آن را اجرا می‌کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص اینکه آیا اینترنت ملی پاسخگوی نیاز کشور هست، گفت: نیازهای پایه‌ای مورد نیاز کسب و کارهای کشور طبق سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات پیشرفت کرده و در گذشته گزارش داده بودیم که ۸۰ درصد از این سند اجرایی شده است.

آذری‌جهرمی با تاکید بر اینکه قطع اینترنت در سراسر کشور فرصتی بود که ادعاهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه سند تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات دیده شود، عنوان کرد: مشخص شد که با استفاده از شبکه ملی اطلاعات خدمات پایه وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =