نیروی زمینی ارتش در حوزه فناوری پهپاد به خودکفایی دست یافت

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه همایش مسئولین مجتمع‌های فرهنگی کوی‌های سازمانی نزاجا گفت: نیروی زمینی ارتش در حوزه فناوری پهپاد به خودکفایی دست یافت.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری در حاشیه همایش مسئولین مجتمع‌های فرهنگی نزاجا که در ستاد این نیرو برگزار شد، اظهار داشت: طرح‌های تحولی عمیقی در نیروی زمینی انجام شد، به این معنا که کلیه یگان‌های نیروی زمینی متناسب با رصدی که از تهدیدات داریم در ماهیت و هویت متحول شدند.

وی بیان کرد: در کنار این تحول بزرگ که در ساختار نیروی زمینی محوری رخ داد، نیازمند این هستیم مستمرا تجهیزات نوین و به روز را که پاسخگوی نیازهای عملیاتی باشد در چرخه دفاعی مورد استفاده قرار دهیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مولفه تحرک در نیروی زمینی ارتش افزود: امروز محور اصلی نزاجا ارتقا تحرک است، ما یگان‌های واکنش سریع و یگان‌های متحرک هجومی را به وجود آورده‌ایم، که تحرک و چابکی ویژگی ذاتی یگان‌ها است.   

نیروی زمینی ارتش در حوزه فناوری پهپاد به خودکفایی دست یافت

حیدری خاطرنشان کرد: در راستای طرح ساختاری نزاجا، یکی از تجهیزات دفاعی و به روز که هم در بعد جمع‌آوری اطلاعات و هم در بعد انجام عملیات‌های مختلف مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، «پهپاد» است که در انواع مختلف با بردهای عملیاتی متفاوت در یگان‌های نیروی سازمان‌دهی شده است و همچنین روز به روز در حال تجهیز و توسعه این یگان‌ها به بهترین و کارآمدترین نوع پهپادها هستیم و در حوزه فناوری پهپاد نیز تقریبا به خودکفایی دست یافته‌ایم.

وی بیان کرد: بهترین مژده به ملت عزیز این است که فناوری تولید و در اختیار گرفتن پهپادهای بومی شده در نیروی زمینی، مربوط به متخصصین داخلی نزاجا است و با قابلیت‌های خوبی که در نیروی انسانی داریم توانسته‌ایم در عرصه تولید و به خدمت‌گیری پهپاد در ابعاد و مقیاس مختلف عملیاتی، به این فناوری دست یابیم، و در سایر تجهیزات به ویژه در حوزه جنگ الکترونیک نیز توانسته‌ایم ظرفیت مطلوبی را در یگان‌های نزاجا ایجاد کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به مولفه تحرک در نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: امروز محور اصلی نزاجا ارتقا تحرک است ما یگان‌های واکنش سریع و یگان‌های متحرک هجومی را به وجود آورده‌ایم، که تحرک و چابکی ویژگی ذاتی یگان‌ها است.   

حیدری تاکید کرد: یگان متحرک هجومی یگانی است که حداکثر قدرت تحرک و تهاجم در آن نهادینه شده و می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن خودش را به منطقه تهدید برساند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع، نزاجا یک نیروی متحرک هجومی و واکنش سریع است که انشاالله بتواند در مقابل عملیات‌هایی که پیش بیاید پاسخگو باشد و پاسخ دندان‌شکنی به تهدیدات دشمنان اسلام بدهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha