۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۲
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 83566450
۰ نفر

برچسب‌ها

امسال برای دو هزار و ۳۵۵ نفر در گنبدکاووس اشتغالزایی شد

گنبدکاووس - ایرنا - سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس در شرق استان گلستان اعلام کرد: از مجموع چهار هزار و ۵۰۰ فقره تعهد اشتغالزایی امسال این شهرستان، تاکنون برای دو هزار و ۳۵۵ نفر معادل ۵۲ درصد شغل ایجاد شده است.

حبیب‌الله ابراهیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ بیشترین تسهیلات پرداختی از محل تعهدات اشتغال امسال مربوط به بخش کشاورزی با ۲۴۰ میلیارد ریال به ۱۲۲ پرونده و اشتغالزایی برای ۲۶۹ نفر بوده و بقیه تعهدات از محل جذب نیرو توسط ادارات مختلف گنبدکاووس محقق شده است.

وی افزود: خیلی از دستگاه‌ها هنوز آمار دقیق تحقق تعهدات خود در بحث اشتغالزایی را در سامانه وزارت کار ثبت نکردند که با توجه به تاکید فرماندار گنبدکاووس پیش بینی می‌شود تا پایان سال، بیش از تعهد شهرستان اشتغالزایی شود.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گنبدکاووس گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون بیش از ۳۶۵ میلیارد ریال تسهیلات روستایی و عشایری برای ۲۸۵ فقره پرونده در شهرستان پرداخت و زمینه اشتغال ۵۲۶ نفر فراهم شده است.

ابراهیمی افزود: همچنین از محل طرح اشتغال فراگیر تاکنون ۲۱۷ میلیارد ریال برای ۹ پرونده پرداخت و زمینه اشتغال ۲۶ نفر فراهم شده است.

وی اظهارداشت: تا کنون دو هزار و ۴۶ تعاونی در سه بخش تولیدی، توزیعی و خدماتی در شهرستان ثبت شده که فقط بیش از ۲۰۰ مورد آنها معادل ۱۳ درصد به صورت واقعی فعال هستند.

گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =