۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۶
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83566382
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

امدادرسانی به ۱۴۸ نفر حادثه دیده در استان اردبیل

اردبیل_ ایرنا_ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: امدادگران این جمعیت درماه گذشته به ۱۴۸ نفرحادثه دیده درحوادث مختلف امدادرسانی کردند.

رامین معبودی امروز یکشنبه در حاشیه بازدید از گردنه الماس در جاده خلخال - اسالم افزود:در این مدت ۸۹ نفر در حوادث جاده ای، ۵۸ نفر در زلزله آذربایجان شرقی و یک نفر در حوادث صنعتی و کارگاهی دچار حادثه شده وتوسط امدادگران این جمعیت امداد رسانی شدند.

او با اشاره به امدادرسانی به ۲۶ حادثه در این ماه اضافه کرد: ۲۳ مورد حوادث جاده‌ای، ۲ مورد حادثه زلزله و یک حادثه صنعتی و کارگاهی در آبان ماه توسط جمعیت هلال احمر استان امدادرسانی شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه در این حوادث ۱۲۲ نفر مصدوم شده بودند، اظهار کرد: ۶۳ نفر در حوادث جاده ای، ۵۸ نفر در زلزله و یک نفر در حادثه صنعتی و کارگاهی مصدوم شده بودند که از این تعداد ۱۳ نفر به مراکز درمانی انتقال و ۳ نفر به صورت سرپایی توسط عوامل جمعیت هلال احمر استان امدادرسانی شدند.

معبودی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل در این مدت با به‌کارگیری ۳۰ تیم عملیاتی، ۱۰۹ نیروی عملیاتی، ۲۸ دستگاه خودروی آمبولانس، ۲۰ دستگاه خودروی ست نجات و ۳ دستگاه خودروی کمک دار سبک به امدادرسانی پرداختند.

وی با تقدیر از تلاش امدادگران مستقر در گردنه الماس و در امر کمک به مسافرین عبوری و اسکان سرنشینان خودروهای عبوری گرفتار در برف و سرمای این جاده اظهار کرد: گردنه الماس خلخال سخترین گردنه استان اردبیل بوده و کار امدادرسانی به در راه ماندگان و گرفتارشدگان در برف و کولاک در این گردنه واقع در جاده  ارتباطی خلخال به اسالم کاری بسیار سخت و طاقت‌فرسا از سوی امدادگران مستقر در پایگاه امداد و نجات جاده‌ای این گردنه است.

معبودی با بیان اینکه خدمات امداد و نجات جاده‌ای این پایگاه به هر دو جاده ارتباطی خلخال به اسالم و پونل از سوی امدادگران مستقر در آن ارایه می‌شود، گفت: با تکمیل و        بهره‌برداری از ساختمان پایگاه امداد و نجات جاده‌ای در حال ساخت جمعیت هلال احمر استان این گردنه سطح خدمات ارایه شده به سرنشینان خودروهای عبوری افزایش یافته و ظرفیت اسکان در راه ماندگان در زمان وجود شرایط سخت جوی و یا توقف های اجباری رانندگان بطور قابل توجهی در این پایگاه ارتقا خواهد یافت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: این پایگاه بزرگترین پایگاه امداد و نجات جاده‌ای کشور است که در گردنه الماس واقع در جاده خلخال - اسالم خلخال احداث و تلاش می‌شود عملیات اجرایی آن تا پایان امسال تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

او اظهار داشت: این پروژه با زیربنای ۸۸۰ مترمربع در ارتفاع ۲ هزار و ۳۰۰ متری از سطح دریا با قابلیت مقابله با تندبادهای با سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر ساعت با سازه‌های با قدرت و مقاومت زیاد طراحی شده است.

وی با بیان اینکه برای تامین اعتبارات مورد نیاز اجرای این پروژه تلاش زیادی شده، تشریح کرد: برای تکمیل و بهره‌برداری از ساختمان پایگاه امداد و نجات جاده‌ای گردنه الماس- خلخال ۱۵ میلیارد ریال هزینه شده و ۲۲ میلیارد ریال و در مجموع ۳۷ میلیارد ریال تا زمان بهره‌برداری هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به بارش برف در سطح گردنه ها و جاده های برف‌گیر استان اظهارکرد: انتظار می‌رود هموطنان از سفرهای غیرضروری در جاده‌های برفی اجتناب کرده و در صورتی که به هر دلیلی مجبور به مسافرت شدند، لباس گرم، غذای کافی و زنجیرچرخ همراه داشته و از سلامت فنی خودروی خود اطمینان حاصل کنند .

گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم با ارتفاع ۲ هزار و ۳۰۰ متر از سطح دریاهای آزاد یکی از گردنه‌های سخت، برف و کولاک‌گیر کشور بوده که بواسطه وزش بادهایی با سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حتی در مواقع صاف بودن آسمان و قطع بارش‌های برف بروز کولاک‌های شدید برف همراه با یخبندان سطح جاده و محدودیت دید مشکلات زیادی برای رانندگان ایجاد می‌کند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =