آغاز ثبت تقاضای مردم برای دریافت حمایت معیشتی

خرم‎آباد - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت:‌ثبت تقاضای عموم مردم برای دریافت حمایت معیشتی دولت از امروز آغاز شده است.

علی آشتاب روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تمامی سرپرست خانوارها که در آخرین پرداخت، مشمول سبد حمایتی نشده اند اما خود را واجد شرایط می دانند باید امروز نسبت به ثبت تقاضای خود اقدام کنند.

وی اظهار داشت: متقاضیان می توانند درخواست شماره ملی سرپرست خانوار خود را  به کد دستوری #۶۳۶۹* ارسال کنند و طی ۲۴ ساعت برای آنها کد رهگیری ارسال می شود.

 آشتاب ادامه داد: پس از رسیدگی و بررسی استطاعت مالی متقاضیان و تایید استحقاق آنان، اقدام لازم برای واریز وجه صورت خواهد گرفت.

 وی با اشاره به تداوم اطلاع رسانی از طریق رسانه ها تاکید کرد:‌ افراد از هرگونه مراجعه حضوری و تماس تلفنی به این اداره کل در شهرستان ها و سازمان هدفمندی یارانه‌ها خودداری نمایند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  لرستان همچنین گفت: با توجه به اینکه هیچ پیامکی بجز کد رهگیری اعلام شده در خصوص یارانه و طرح حمایت معیشتی از سوی وزارت تعاون ارسال نمی شود، هرگونه پیامک ارسالی برای مردم، جعلی و غیرقابل اعتماد است.

آشتاب یادآور شد: به دلیل بروز مشکل فنی برای شماره گیری کد #۶۳۶۹* در اپراتور همراه اول اختلالاتی پیش آمده است که با هماهنگی های انجام شده این اختلال به زودی رفع می شود.

وی گفت: بنابراین تمامی سرپرست خانوارهایی که در آخرین پرداخت مشمول سبد حمایتی نشده اند و خود را واجد شرایط می دانند می توانند بعداز ظهر یکشنبه سوم آذرماه درخواست شماره ملی سرپرست خانوار خود را به کد دستوری اعلام شده، ارسال کنند.

وی با بیان اینکه ثبت کد ملی در اپراتورهای  ایرانسل و رایتل هیچ گونه مشکلی ندارد اضافه کرد: بر اساس اعلام ستاد شناسایی مشمولان طرح معیشتی دولت، در ۲ ساعت  ابتدای طرح،  بیش از ۶۰ هزار کد ملی ثبت شده است.

بر اساس اطلاعیه ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی، مبالغ تعیین شده تا پایان روز شنبه ۲ آذر ماه به حدود ۶۰ میلیون نفر معادل ۷۰ درصد جمعیت کشور پرداخت شد.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد و براساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود، همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شده‌است.

کمک معیشتی دولت برای خانوار پنج نفر و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان در نظر گرفته شده و به خانوار یک نفره  نیز۵۵ هزارتومان اختصاص یافته است.

سازمان برنامه و بودجه کشور پیش از این اعلام کرده بود که سهم خانوار دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانوار سه نفره ۱۳۸ هزار تومان و خانوار چهار نفره ۱۷۲ هزارتومان است. 

به گفته سخنگوی دولت کارگران، بازنشستگان، معلمان، نیروهای تامین اجتماعی، عشایر و افراد وابسته به صندوق‌ها و حقوق‌بگیران ثابت مشمول دریافت یارانه نقدی هستند و نکته مورد توجه این است که طرح حمایت معیشتی دولت، ارتباطی به یارانه ماهیانه ندارد، و یارانه آبان نیز در ۲۶ ماه جاری به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =