افزایش بازرسی‌های ویژه آذربایجان‌غربی به ۲ روز در هفته

ارومیه- ایرنا- معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: با هدف نظارت بیشتر و دقیق‌تر بر بازار و رصد دقیقه‌ای قیمت‌های اقلام در واحدهای صنفی و غیرصنفی، بازرسی‌های ویژه در این استان به ۲ روز در هفته افزایش یافت.

علیرضا محمودی روز یک‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بازرسی‌ها در روزهای یک‌شنبه و سه‌شنبه و از ساعت ۶ صبح آغاز می‌شود و تا ۱۰ شب ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: در این بازرسی‌ها نانوایی‌ها و کلیه بازار مورد رصد دقیق ارزیاب‌ها قرار می‌گیرد تا اختلاف قیمتی در جامعه هدف وجود نداشته باشد.

وی اظهار داشت: ۹۵ بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی و ۷۵ بازرس اتاق اصناف در این استان فعال هستند و در بازرسی‌های ویژه نیز مشارکت دارند.

وی اضافه کرد: همچنین ۹۰۰  بازرس افتخاری مردمی با هدف نظارت بیشتر و دقیق‌تر در استان فعال می‌باشند و بازار را رصد می‌کنند.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: بازرسی‌های روزانه و مشترک این سازمان همراه با تعزیرات حکومتی و بازرسی اصناف از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۲۰ در حال انجام است و برخوردهای لازم با متخلفان صورت می‌گیرد.

محمودی اظهار داشت: شهروندان هرگونه تخلف اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی و دیگر تخلفات صنفی را به بازرسان گزارش دهند.

وی اضافه کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و احتکار به صورت شبانه‌روزی با شماره تلفن ۱۲۴ نظارت و بازرسی ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌ها و استان تماس بگیرند.

وی ادامه داد: این سامانه جهت دریافت هرگونه گزارش گران‌فروشی، احتکار، کم‌فروشی و هرگونه تخلفات صنفی در خدمت عموم شهروندان است.

رسیدگی به قیمت‌ها و بازرسی از واحدهای صنفی در طول سال از وظایف سازمان صنعت و معدن و تعزیرات حکومتی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =