۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۴:۴۴
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83566264
۰ نفر

برچسب‌ها

مقام امنیتی انگلیس: کوربین تهدیدی علیه امنیت ملی است

لندن- ایرنا- کمتر از سه هفته مانده به برگزاری انتخابات سراسری انگلیس، رئیس پیشین سازمان اطلاعات مخفی این کشور (ام. آی۶) جرمی کوربین رهبر حزب مخالف دولت را تهدیدی علیه امنیت ملی توصیف کرد و گفت: او صلاحیت اداره کشور را ندارد.

«سر ریچارد دیرلاو» هشدار داد: اگر رهبر حزب کارگر به مقام نخست وزیری برسد به اطلاعات محرمانه دسترسی پیدا کرده و این مسأله، تهدیدی علیه امنیت ملی به حساب می‌آید.

او در یادداشتی که روز یکشنبه در نشریه ساندی میل منتشر شد با اشاره به سابقه فعالیت‌های سیاسی کوربین در مخالفت با جنگ‌های خارجی و دیدگاه مشاوران نزدیک او همچون شیمس میلن و اندرو موری در حمایت از مردم فلسطین تأکید کرد که وی تحت هیچ شرایطی نباید به اطلاعات طبقه بندی شده دست پیدا کند.

دیرلاو که نزدیک به ۳۸ سال در سازمان‌های اطلاعاتی انگلیس سابقه دارد، مدعی شد: حتی یک لحظه هم تصور نکنید که می توان به این سیاستمدار، کلید ساختمان شماره ۱۰ (دفتر نخست وزیری) را واگذار کرد.

وی افزود: زمانی‌که پای منافع امنیت ملی مطرح است، نمی توان گذشته سیاسی کوربین را نادیده گرفت. سیاستمدار به سابقه‌اش اعتبار دارد و کوربین حتی اگر اعلام کند که دیدگاه‌های سیاسی اش تغییر کرده، شایسته اداره کشور نیست.   

وی افزود: مردم بایستی متوجه باشند که در انتخابات پیش‌رو به چه کسی رأی می دهند. زمانی که پای امنیت ملی مطرح می شود نباید راه را برای دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده برای افرادی با پیشینه کوربین باز کرد.

دیرلاو به طرفداران حزب کارگر توصیه کرد؛ اگر تمایل ندارند به سایر احزاب سیاسی رأی دهند، دست‌کم از شرکت در انتخابات خودداری کنند.

انتخابات عمومی انگلیس که سومین انتخابات پس از رأی مردم این کشور به خروج از اتحادیه اروپا به شمار می رود، قرار است ۱۲ دسامبر ( ۲۱ آذر) برگزار شود و حزب پیروز، سکان دولت این کشور را به مدت پنج سال در دست خواهد گرفت.

هر کدام از احزاب سیاسی که بیشترین تعداد کرسی های پارلمان را کسب کند به مدت ۵ سال سکان دولت را برعهده خواهد گرفت.

با توجه به نظرسنجی های صورت گرفته تا این لحظه هیچ حزبی نمی تواند اکثریت مطلق کرسی های مجلس عوام را به دست آورد و در صورت تحقق این مسأله، پیش بینی می شود همانند انتخابات سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۷ میلادی، مجلس بعدی به اصطلاح معلق شود و دو یا چند حزب ناچار شوند با هم ائتلاف کنند و دولت بعدی انگلیس را شکل دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha