۳۷ طرح مددجویی در شاهین‌دژ تسهیلات مشاغل خانگی دریافت کردند

مهاباد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شاهین‌دژ گفت: ۳۷ طرح مددجویان کمیته امداد این شهرستان، هفت میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی دریافت کردند.

فرهاد حبیبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: بیشتر مشاغلی که موفق به دریافت این تسهیلات شدند در حوزه‌های دامداری، کشاورزی و مشاغل خانگی اقدام به ایجاد اشتغال کرده‌اند.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات بانکی در ایجاد اشتغال برای مددجویان نقش بسیار مهمی دارد، افزود: مددجویان زیرپوشش این نهاد می‌توانند با بهره گرفتن از این تسهیلات در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و خدمات اشتغال ایجاد کنند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این ۱۳۷ فقره وام کارگشایی نیز به میزان پنج میلیارد ریال به متقاضیان تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.

«حبیبی»، ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور اشتغال‌زایی و توانمندسازی مددجویان اهتمام ویژه‌ای داشته و تاکنون در این راستا گام‌های موثری برداشته است.

وی با بیان اینکه امسال همچنین ۳۵۱ مددجوی دیگر جهت دریافت چهار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه کارگشایی و اشتغال به بانک‌های عامل معرفی شدند، عنوان کرد: هفت هزار و ۸۴۲ نفر در قالب سه هزار و ۶۵۵ خانوار در این شهرستان هم اکنون زیر چترحمایتی کمیته امداد بوده و از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.

حبیبی اظهار کرد: امسال مردم نیکوکار این شهرستان سه میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال از طریق صندوق کمک‌های نقدی صدقات، طرح اکرام، جشن عاطفه‌ها و عید قربان به همنوعان نیازمند خود کمک اهدا کردند.

شاهین‌دژ با ۹۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha