صورت‌های مالی شهرداری یزد در دستور کار شورای شهر قرار گرفت

یزد- ایرنا- صورت‌های مالی سال‌های گذشته شهرداری یزد که توسط شورای چهارم بدون اقدام رها شده بود در شورای پنجم حسابرسی و در صحن علنی شنبه شب جهت تصویب ارائه شد.

جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد با حضور ۱۱ عضو شورا و عزیزی شهردار و بیش از ۱۰ نفر از مدیران مالی شهرداری یزد تشکیل و صورت‌های مالی سال‌های ۹۳ تا ۹۵ و گزارش حسابرس در این زمینه قرائت و بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

عضو شورای اسلامی شهر یزد در این جلسه گفت: در شهریورماه ۹۶ که فعالیت این شورا شروع شد از طرف وزارت کشور تذکر دادند که گزارش‌های مالی شهرداری یزد ارسال نشده و لذا در زمستان ۹۶ بررسی‌های ما شروع و اقدامات لازم انجام شد .

ونوس عامری افزود: در بررسی‌هایی که صورت گرفت از سال ۹۳ تاکنون هیچ یک از گزارش‌های مالی شهرداری دارای مصوبه نبوده و به وزارت کشور ارسال نشده است و علی رغم اینکه ما پرونده سال‌های ۹۴ و ۹۵ را پیگیری می‌کردیم ظهر امروز شنبه متوجه شدیم که گزارش سال ۹۳ شهرداری یزد نیز هیچ گونه مصوبه‌ای در شورای وقت ندارد. 

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از سال ۹۳ گذشته و هیچ گونه جلسه و یا مصوبه‌ای در رابطه با شورای شهر قبلی وجود ندارد، منتهی مجبور هستیم علی رغم همه ایرادهای قانونی که در گزارش حسابرس وجود دارد این گزارش را تصویب کنیم.

عامری ادامه داد: متاسفانه این تعلل‌ها باعث شده همه این ایرادها در گزارش‌های مالی سال‌های بعد نیز تکرار شود و البته ما فقط ناظر هستیم و وظیفه نظارت خود را انجام داده و گزارش تهیه شده را به وزارت کشور و دیگر ارگان‌های ذی ربط ارسال می‌کنیم و امیدواریم این اشکالات پیگیری شود تا شهرداری دچار خسران نشود .

عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: در گزارشی که مربوط به حسابرسی سال ۹۳ شهرداری یزد وجود دارد ایراداتی در زمینه مغایرت چک‌ها و ثبت نشدن برخی از آنها، اجاره نگرفتن از ۱۴ مورد از املاک شهرداری ، مشخص نبودن پرداخت عوارض نوسازی یک مرکز بین المللی کاشی به مبلغ ۱۳ میلیاردتومان و پس داده شدن دو قطعه چک مالک بدون هیچ گونه پرداختی، مشخص نبودن وضعیت ملکی تعدادی از واحدهای تجاری یک مجتمع تجاری در مرکز شهر یزد که متعلق به شهرداری بوده، واگذاری سه قطعه زمین بدون هیچ گونه کارشناسی و قیمت گذاری به مبلغ ۹ میلیاردتومان به سازمان عمران شهرداری و موارد دیگر در این گزارش وجود دارد .

وی ادامه داد: چون از سال ۹۳ مدت زیادی گذشته و برخی از این مشکلات در سال‌های بعد تکرار شده با توجه به سوگندی که به عنوان نمایندگان مردم یاد کردیم و همچنین وظیفه نظارتی ما فقط گزارش تهیه شده را به ارگان‌های نظارتی ارسال می‌کنیم و بقیه تصمیم‌گیری به عهده آنها است.

در پایان این نشست با توجه به رای گیری که صورت گرفت با ۵ رای موافق، ۵ رای مخالف و یک رای ممتنع گزارش حسابرس و مغایرت‌های اعلام شده به تصویب شورا نرسید لذا مقرر شد مدت دو هفته به شهرداری فرصت داده شود تا جواب قانع کننده‌ای در این زمینه به شورای شهر ارسال کنند تا سپس نسبت به تصمیم گیری اقدام شود همچنین به دلیل عدم تصویب گزارش مالی سال ۹۳ شهرداری یزد لذا صورت‌های مالی سال‌های ۹۴ تا ۹۷ شورای اسلامی شهر یزد نیز در این نشست مطرح نشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =