۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۱۴
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83566217
۰ نفر

برچسب‌ها

۹هزار و ۲۳۴ باربرگ در قزوین صادر شد

قزوین - ایرنا - مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین گفت: از سال ۹۷ تاکنون ۹ هزار و ۲۳۴ باربرگ برای خودروهای باری در شهر قزوین صادر شده است.

اسماعیل عرشیان شنبه شب در نشست شورای اسلامی شهر قزوین افزود: باربرگ، یک سند الکترونیکی حمل بار درون‌شهری است که با ثبت بار در سامانه باربرگ دریافت می‌شود.
وی با بیان اینکه صاحبان خودروهای باربری برای این کار باید ابتدا در سامانه www.utcms.ir ثبت نام کنند، اضافه کرد: طرح صدور باربرگ دی ماه سال ۹۷ از طرف سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور به شهرداری‌ها ابلاغ شد.
عرشیان ادامه داد: در  بند سه این دستورالعمل تصریح شده که هزینه صدور باربرگ در سه ماه اول رایگان و بعد از آن با تصویب شورای شهر تا سقف ۱۰ هزار ریال به ازای هر باربرگ تعیین می‌شود.
وی با بیان اینکه تاکنون این طرح به طور رایگان در قزوین اجرا شده است، اظهار داشت: ۲ نوع باربرگ شامل روزانه با ۲۴ ساعت اعتبار برای ناوگان یدک کش و جرثقیل و همچنین باربرگ به صورت آنلاین وجود دارد که وضعیت بار و موقعیت راننده در آنها ثبت و مشخص می‌شود.
این مسئول، امکان توزیع عادلانه لاستیک، دسترسی به آن در هر زمان و مکان، بیمه بار و تخصیص سهمیه سوخت بر مبنای عملکرد و جلب اعتماد صاحبان بار را از جمله مزایای باربرگ عنوان کرد.
وی افزود: پیش از این بدون باربرگ مالک بار نمی‌دانست که بارش به وسیله چه کسی و در کجا حمل می‌شود اما با صدور باربرگ اطلاعات کامل بار و زمان و مکان حمل آن بین فرستنده و صاحب بار در سامانه مشخص شده و حتی امکان امتیازدهی به فرستنده بار از سوی صاحب بار فراهم است.
در ادامه این نشست، اعضای شورای اسلامی شهر اعلام کردند به منظور ترغیب صاحبان خودروهای باری جهت ثبت نام در این طرح هزینه صدور باربرگ تا پایان سال رایگان باشد و از ابتدای سال آینده در ازای آن هزینه دریافت شود.
در ادامه اعضای شورا با لایحه تغییر بودجه ۲۷ کد عمرانی در بودجه سال ۹۸ موافقت کردند.
یکی از اعضای شورای شهر در خصوص اصلاحات بودجه، گفت: نه تنها ۲۷ کد بودجه عمرانی بلکه بسیاری از کدهای دیگر نیز باید منطبق بر واقعیت مورد بازنگری قرار گیرند.
احد چگینی با بیان اینکه در نتیجه واقعی نبودن بودجه شاهد انحراف بسیاری از کدها هستیم، افزود: اصلاح ۲۷ کد بودجه عمرانی نشان می‌دهد که باید برای تهیه بودجه سال ۹۹ آن را منطقی و بر اساس واقعیت‌های موجود تهیه کرد حتی اگر از نظر ریالی کمتر از بودجه امسال باشد اما به هرحال واقعی‌تر خواهد بود.
وی اضافه کرد: بسیاری دیگر از کدهای بودجه ۹۸ هستند که نیاز به بازنگری دارند اما در ۲۷ کد بودجه پیشنهادی شهرداری ذکر نشده اند از جمله بودجه تراموا که باید دید مطالعات آن تا چه حد پیش رفته و در صورت لزوم اعتبارات آن را جرح و تعدیل کرد.
فرج الله فصیحی رامندی دیگر عضو شورای شهر قزوین نیز در این خصوص گفت: درباره بودجه، این اشکال به شهرداری وارد نیست بلکه ایراد از شورا است که در زمان تصویب بودجه آن را تجمیعی و یکباره تصویب می‌کند.
فرج الله فصیحی رامندی افزود: تصویب بودجه باید در شورا مراحل خود را یک به یک طی کند و ابتدا مطالعات طرح‌ها و هزینه کرد سال به سال آنها را بررسی کند و در هر سال متناسب با روند پیشرفت طرح‌ها برای آنها بودجه تصویب نماید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =