هنیه: متهم شدن نتانیاهو به فساد مالی، روحیه فلسطینیان را بالا می‌برد

تهران- ایرنا- «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز شنبه در واکنش به اقدام دادستانی رژیم صهیونیستی برای اعلام جرم علیه «بنیامین نتانیاهو»، گفت: متهم شدن نخست وزیر رژیم صهیونیستی روحیه فلسطینیان را بالا می‌برد.

به گزارش روسیا الیوم، هنیه افزود: متهم شدن نتانیاهو همچنین مردم فلسطین را به پایداری بیشتر تشویق می‌کند.

وی گفت: اینکه علیه نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام جرم شده، مقاومت سیاسی و نظامی بیشتر را می طلبد.

در همین پیوند «حازم قاسم» سخنگوی حماس نیز گفت: رهبران صهیونیست بزرگترین فساد را در تاریخ مرتکب شده اند.

وی همچنین رژیم صهیونیستی را مسؤول غارت فلسطین، تحریف وقایع تاریخی و اقدامات نژادپرستانه علیه شهروندان عرب و نقض قوانین بین المللی دانست.

دادستان کل رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه رسماً «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم را به فساد مالی، تقلب و سوء استفاده از اعتماد عمومی متهم کرد.

به گزارش رسانه‌های صهیونیستی، «آویخای مندلبلیت» دادستان کل رژیم صهیونیستی رسماً علیه نتانیاهو اعلام جرم و او را به فساد مالی، تقلب و سوء استفاده از اعتماد عمومی متهم کرد. این نخستین بار است که علیه یک نخست‌ وزیر مستقر در رژیم صهیونیستی اعلام جرم می‌شود.

نتانیاهو اوایل ماه جاری از تشکیل کابینه فراگیر انصراف و به «رووین ریولین» رئیس این رژیم اطلاع داد که قادر به این اقدام نیست و ریولین نیز «بنی گانتس» رهبر حزب آبی– سفید را مکلف به تشکیل کابینه کرد؛ اما او نیز با شکست مواجه شد.

خانواده نتانیاهو در طول ماه‌های اخیر، درگیر چندین پرونده فساد مالی بوده و بارها اخبار آنها در صدر رسانه‌ها قرار گرفته است؛ پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «پرونده ۲۰۰۰»، «پرونده ۳۰۰۰» و «پرونده ۴۰۰۰» معروف شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستکم ۱۲ بار در پرونده‌های هزارگان خود، به بازجویان پلیس پاسخ داده که علاوه بر موارد مذکور، پرونده فساد مالی همسرش نیز در میان آنهاست.

فقط در یکی از این موارد، نتانیاهو در یک بازجویی چهارساعته در ماه اوت به سؤالات پلیس رژیم صهیونیستی در مورد پرونده ۴۰۰۰ یا «پرونده بِیزِک» پاسخ داد؛ پرونده‌ای که تحقیقات در مورد آن از زمستان سال ۱۳۹۶ آغاز شد.

نتانیاهو در پرونده موسوم به ۴۰۰۰ متهم است به «شائول ایلوویچ» مالک شرکت «بِیزِک» میلیون‌ها دلار تسهیلات مالی پرداخت کرده تا پایگاه خبری «واللا» وابسته به این سرمایه دار صهیونیست از او و همسرش حمایت رسانه‌ای بهتری داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =