شاعران، امید به آینده را در دل مردم زنده کنند

یزد - ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: شاعران باید در اشعار خود امید به آینده را در دل مردم زنده و عشق به خدا و رسیدن به کمال الهی را در اشعار خود ترسیم کنند.

آیت الله محمدرضا ناصری ، شنبه شب در دیدار شاعران کشوری شرکت کننده در جشنواره ملی امتداد فجر افزود: توکل به خدا و امید به آینده یکی از مواردی است که شاعران باید همواره مد نظر داشته و در همه سروده‌های خود به آن اشاره کنند.

وی ادامه داد: در این مسیر باید قدم‌ها را محکم برداشته و همچون امام خمینی (ره) که عشق به خدا و عشق به مردم را همواره در وجودش داشت، ما نیز در همین مسیر حرکت کنیم.

امام جمعه یزد با اشاره به اینکه همین عشق به مردم و خدا باعث شد تا امام خمینی (ره) شجره طیبه بسیج را پایه گذاری کند و بسیج به معنای واقعی مدرسه عشق شد اظهار داشت: عشق به مردم بسیج را به وجود آورد و خود مردم را حاکم بر جامعه کرد و باید به تمام معنا این خصلت‌های خدایی گسترش یابد.

همچنین علی محمد پارساییان، رییس بسیج هنرمندان استان یزد در این دیدار گفت:  برگزاری جشنواره ملی شعر در امتداد فجر افتخاری است که نصیب سازمان بسیج هنرمندان یزد شد و در چهل  سالگی تاسیس بسیج گام دوم انقلاب محوریت این جشنواره شد و توسط سازمان بسیج هنرمندان کشور فراخوان آن تدوین و در دو بخش اصلی و ویژه طراحی شد.

وی ادامه داد: این جشنواره شامل دو بخش اصلی شامل قالب‌های کلاسیک، شعر طنز، ترانه و سرود و شعر کودک و نوجوان و بخش ویژه شامل گویش‌های محلی با محوریت هجو استکبار و جاهلیت مدرن است و در جمع بندی انجمن مرکزی سازمان بسیج هنرمندان کشور ۵۱۰۰ اثر به دبیرخانه رسید که ۴۵۰۰ اثر در بخش اصلی و ۶۰۰ اثر در بخش ویژه بود.

پارساییان افزود: این جشنواره با موضوعات مرتبط با محوریت خودسازی، جامعه سازی و تمدن نوین اسلامی، عزت و اقتدار ملی، جوانان، محور پیشرفت، ولایت، عاشورا، طلیعه ظهور، بسیج، شجره طیبه انقلاب، خودباوری، خودکفایی و امید به آینده، عدالت علوی و مبارزه با فساد، نگاه انقلابی، عمل جهادی، راهیان نور، راویان عشق، اخلاق و معنویت، سبک زندگی ایرانی اسلامی، فرجام برجام، راهبرد مقاومت، وحدت امت اسلام، هجو استکبار و جاهلیت مدرن برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: اختتامیه این جشنواره ملی از ساعت ۱۸ روز یکشنبه در سالن شهید عباسپور برق منطقه‌ای یزد برگزار و از برگزیدگان جشنواره و همچنین خانواده‌های شهدای شاعر بویژه خانواده شهید ارسلان از استان یزد تجلیل به عمل می‌آید.

در پایان این نشست تعدادی از شاعران کشوری و استانی سروده‌های خود را قرائت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =