ستاد انتخابات خراسان شمالی فعال شد

بجنورد - ایرنا - ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در خراسان شمالی، شامگاه شنبه با حضور استاندار و رییس ستاد انتخابات استان افتتاح و رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

استاندار خراسان شمالی در آیین افتتاح ستاد انتخابات استان تاکید کرد: باید فضای سالم برای برگزاری انتخابات فراهم شود؛ به گونه ای که مردم با سلائق مختلف حس کنند که رای آنان تاثیرگذار است.

محمدعلی شجاعی افزود: مسوولان برگزاری انتخابات تنها مجری این رویداد هستند و اینکه چه کسی می خواهد رای بیاورد، به ما ارتباطی ندارد.

وی گفت: همه دست اندرکاران بر قوانین و مقررات انتخابات اشراف دارند و باید از اکنون کارهایی را که نباید در جریان انتخابات انجام دهیم، تمرین کنیم و بدانیم که نباید شرایطی را فراهم کنیم که اراده مردم شکل نگرفته و یا در آن خلل ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی افزود: باید فضایی در استان ایجاد شود که افراد به عنوان انتخاب شونده و یا فعال سیاسی و اجتماعی حس کنند می توانند با آزادی در انتخابات اثرگذار باشند و فضایی شکل بگیرد که مردم در شرایط امن پای صندوق های رای بیایند و حس کنند که رایشان به طور حتم خوانده می شود و هیچکس بر آن اثرگذار نیست.
شجاعی گفت: در چهارچوب قوانین، مقررات و شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم این استان این است که با همکاری یکدیگر کارها را به خوبی پیش ببریم تا خروجی کار به نفع استان باشد.

شجاعی با تاکید بر اینکه در این دوره از انتخابات باید بهترین ها انتخاب شوند، اظهار داشت: اگر بهترین ها انتخاب نشوند مردم تاوان خواهند داد و همچنین مجریان نیز در آینده با آنان نخواهند توانست کار کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی نیز گفت: ۱۹ هیات اجرایی از معتمدان مردمی در استان تشکیل شده است.

ولی الله حیاتی افزود: این هیات ها در ۱۱ بخش و ۸ شهر شکل خواهد گرفت و ۱۰ آذرماه آغاز نام نویسی از داوطلبان در سه مرکز حوزه انتخابیه بجنورد، شیروان و اسفراین است که البته داوطلبان می توانند در وزارت کشور نیز ثبت نام کنند.
وی افزود: حداقل سن متقاضیان کاندیداتوری ۳۰ و حداکثر آن ۷۵ سال تمام تعیین شده است.
حیاتی گفت: تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر این دوره از انتخابات اندیشیده شده و مردم بار دیگر انتخاباتی پرشکوه را رقم خواهند زد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه برگزار خواهد شد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی دارای چهار کرسی مستقل نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است و شهرستان فاروج در این استان نیز با شهرستان قوچان در خراسان رضوی مشترکا یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.

با توجه به درگذشت آیت الله حبیب الله مهمان نواز، نماینده چهار دوره این استان در مجلس خبرگان رهبری در اردیبهشت پارسال، جایگزین وی در این مجلس نیز در انتخابات اسفندماه امسال برگزیده خواهد شد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =