رهبر سوسیال مسیحی: حزب «آلترناتیو برای آلمان» دشمن کشور است

تهران- ایرنا- «مارکوس زودر» رهبر حزب سوسیال مسیحی آلمان با ایراد سخنانی در کنگره حزبی دموکرات‌ها و سوسیال مسیحی‌ها در شهر لایپزیگ، از حزب "آلترناتیو برای آلمان (AfD)" به عنوان دشمن بزرگ کشور نام برد.

به گزارش خبرگزاری د.پ.آ. آلمان، رهبر حزب سوسیال مسیحی در مورد تفکرات ضدمهاجران و بیگانه ستیزانه در آلمان و اروپا هشدار داد.
وی که در جمع هیأت های نمایندگی احزاب مسیحی آلمان در شهر لایپزیگ سخن می گفت، تأکید کرد: به نظر من دشمن ما حزب "آلترناتیو برای آلمان" است.
به گفته زودر، این حزب همه چیز هست به جز یک حزب سیاسی و مردمی و در واقع نسخه جدیدی از حزب راستگرای افراطی «دموکرات ملی آلمان» (NPD) است.
زودر که از سال جاری میلادی رهبری حزب سوسیال مسیحی را به عهده گرفته و از سال ۲۰۱۸ میلادی نیز نخست وزیر ایالت بایرن است، تأکید کرد که با افرادی مانند اعضای این احزاب تندرو نباید همکاری کرد؛ بلکه باید به مبارزه با آنها پرداخت.
این در حالی است که ترور سیاستمداران و ارسال نامه‌های تهدید آمیز برای فعالان سیاسی از سوی راست گرایان افراطی در آلمان، نگرانی مقامات این کشور را برانگیخته است.
دوازدهم آبانماه گروه های راست‌گرای افراطی در ادامه اقدامات خشونت‌بار خود علیه مقامات سیاسی آلمان، با ارسال نامه ای به دو سیاستمدار حزب سبزها، آنها را به مرگ تهدید کردند که این اقدام واکنش هایی را به دنبال داشت.
از جمله «یواخیم هرمان» وزیر داخله ایالت بایرن از حزب سوسیال مسیحی، تهدید به مرگ «جم اوزدمیر» و «کلاودیا روت» دو رهبر حزب سبزها از سوی راست‌گرایان افراطی را «حمله به آزادی های دموکراتیک» نامید و خواهان برخورد جدی با عاملان این اقدام شد.
همچنین در واکنش به فعالیت های خشونت‌بار راست‌گرایان، کابینه آلمان قوانینی برای مقابله با این جریان به‌ تصویب رسانده که شامل اعمال مقرراتی سخت‌ تر در زمینه مالکیت حمل سلاح و نظارت بیشتر بر انتشار مطالب نفرت‌ انگیز در اینترنت می‌شود.

این حزب که در سال ۲۰۱۳ تأسیس شده و به ویژه پس از بحران پناهجویان در اروپا، در عرصه سیاسی آلمان شناخته شده است، از سیستم ارز یورو انتقاد می‌کند و خواهان جلوگیری از ورود مهاجران و فعالیت مسلمانان و نیز طرفدار راه‌اندازی نیروگاه‌های اتمی، ایجاد رسانه‌های دولتی و حق نگهداری و حمل سلاح است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha