مسکن ملی با توجه به نیاز شهرها ساخته شود

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: ساخت مسکن‌های ملی در طرح اقدام ملی تامین مسکن باید با توجه به نیاز شهرها و آمار متقاضیان آن شهر باشد.

عباس رضایی عصر شنبه در نشست شورای مسکن استان اصفهان افزود: اجرای طرح ملی مسکن، اقدام موثر و مثبتی از سوی دولت است و مسئولان باید در زمینه تسهیل این امر و شفاف‌سازی برای مردم بیشتر تلاش کنند. 

وی با تاکید بر لزوم آگاه‌سازی، اطلاع‌رسانی و برطرف کردن ابهام‌ها برای مردم بیان کرد: بازه قیمت تمام شده هر مترمربع از این مسکن‌ها در شهرهای مختلف به طور قطع متفاوت خواهد بود که باید به مردم و متقاضیان اعلام شود. 

استاندار اصفهان از برخی شهرهای این استان مانند قمصر، دهاقان و چادگان با عنوان باغ‌شهر نام برد و تاکید کرد: نباید این نقاط را در جریان اجرای طرح ملی مسکن به ویران‌شهر تبدیل کرد. 

وی همچنین توجه به ایمن‌سازی مسکن‌های ملی و نیز ساخت آنها بر اساس طرح تفصیلی شهرها را خواستار شد. 

رضایی ادامه داد: باید مرکزهای آموزشی، خدماتی و درمانی مورد نیاز در کنار ساخت این واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده و آب، گاز، برق و راه مناسب برایشان پیش‌بینی و سپس قرارداد با مردم بسته شود. 

وی یادآور شد: برای بررسی نیازها و خدمات واحدهای مشمول طرح ملی مسکن قرار شد کمیته‌ای شامل دفتر فنی استانداری، بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، شرکت‌های آب، گاز و برق تا هفته آینده شکل بگیرد. 

استاندار اصفهان همچنین در مورد مسکن ویژه ایثارگران نیز گفت: هفته جاری نشستی تشکیل و در مورد نیاز بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان در حوزه مسکن تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی خواهد شد. 

در نشست شورای مسکن استان اصفهان قرار شد ضمن حفظ مقررات موجود، شهرداری‌ها پروانه ساختمانی مسکن‌های ملی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن صادر کنند. 

قرار است در چارچوب طرح ملی مسکن ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور، از جمله افزون بر ۷۰ هزار واحد مسکونی در استان اصفهان ساخته و به متقاضیان ارائه شود. 

زمان نام‌نویسی متقاضیان از استان اصفهان در طرح اقدام ملی تامین مسکن هنوز اعلام نشده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =