اولین همایش خیرین روحانیت درعرصه سلامت درقم برگزار می‌شود

قم-ایرنا- مدیرعامل خیرین و عرصه سلامت استان قم گفت: نخستین همایش تکریم و تجلیل خیرین روحانیت درعرصه سلامت برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر حوزه‌های علمیه و روحانیت در توسعه عمومی سلامت درقم برگزار می‌شود.

سید محمد جواد آل احمد عصر شنبه در جمع خبرنگاران در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی قم اضافه کرد: این همایش روز چهارشنبه ۶ آذرماه سال‌جاری از ساعت ۹ صبح درسالن همایش‌های شهرداری قم برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ درروز همایش دبیرکل مجمع خیرین سلامت و یکی از علما قم  سخنرانی  می‌کنند.

وی تجلیل از ۱۴ تن از خیرین از علما و مراجع که در عرصه سلامت خدمتگذاری کردند را از دیگر برنامه های این همایش ذکر کرد. 

آل احمد با بیان این که ۹۵ درصد خدمات در عرصه سلامت یا با اذن و یا با مشارکت مراجع و علمای ربانی بوده، افزود: هدف مهم از این همایش قدردانی از مراجع تقلید و علما و آشنایی مردم با این خدمات است.

عضو مجمع خیرین سلامت قم نیز دراین همایش گفت:  قم یکی از استان های شاخص و بارز در امر خیرین در احداث مراکز دینی و درمانی است.

حسین خاکی عنوان کرد: حرکت در مسیر عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه مراکز درمانی و خدمات عمومی از رویکردهای مهم مجمع خیرین سلامت استان است.

وی گفت:‌ وجود روحانیت درقم سبب شده تا امر احداث مراکز درمانی توسط خیرین سلامت دراین استان روند قابل قبولی به خود بگیرد.

وی اضافه کرد: مجمع خیرین سلامت قم، با شناسایی اولویت‌های درمانی استان، به وحدت رویه‌ای در رابطه در احداث مراکز درمانی دست یافته‌است.

خزانه‌دار مجمع خیرین سلامت قم گفت:‌ساخت و تجهیز ۶ هزار پروژه درمانی به مجمع خیرین سلامت کشور معرفی شده که بخشی از این طرح‌ها در استان قم واقع  است.

خاکی ظرفیت‌های قم در احداث مراکز درمانی خیرساز را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: ۱۲۰ خیر سلامت دراستان ثبت شده‌است.

وی اضافه کرد: علاوه بر خیرین سلامت، تعداد خیرین استان دراحداث مراکز دینی، مدرسه و غیره وضعیت برجسته ای درسطح کشور دارد.

در ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تعداد بیمارستان‌های این شهر با افزایش ۲ برابری از پنج به ۱۰ بیمارستان با خدمات ۲۴ ساعته رسیده‌است؛ تعداد تخت فعال بیمارستانی درسال ۵۶، ۲۸۵ تخت بود که درسال‌جاری به یک هزار و ۹۲۷ تخت رسیده‌است.

در حال حاضر پنج بیمارستان با یک هزار و ۷۸۶ تخت در این استان درحال احداث است که بر اساس جدول زمان‌بندی تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید؛ با تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان‌های امیرالمومنین(ع)، امجدی، قلب، مادر و یک هزار تختخوابی، تعداد تخت‌های بیمارستانی دولتی، خصوصی و خیریه در قم به سه هزار و ۶۰۰ تخت می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =