۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۹
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83566073
۰ نفر

برچسب‌ها

کانون های فرهنگی کشور نیازمند حمایت هستند

کرج –ایرنا- رئیس کانون های فرهنگی تربیتی وزارت آموزش و پرورش گفت: کانون های فرهنگی آموزش و پرورش در کشور نقش مکمل تربیتی را دارند که باید مورد حمایت قرار گیرند.

 سید علی سیدی عصر شنبه درنشست شورای برنامه ریزی کانون های فرهنگی تربیتی استان البرز که در سالن امام علی (ع) کرج برگزار شد، افزود: کانون های فرهنگی تربیتی با برگزاری برنامه های عمومی ، انجمن ها و کارگاه های مهارت آموزی اهدافی چون توانمند سازی ، تربیت شهروند حرفه ای و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان را دنبال می کنند.

وی بیان داشت: در کانون های فرهنگی تربیتی به دنبال پرورش یک شهروند مطلوب با قابلیت ها و مهارت های فنی و اجتماعی هستیم.

کانون های فرهنگی و تربیتی زیرمجموعه آموزش و پرورش هستند که باید از این مجموعه که دارای امنیت کامل برای حضور و جذب دانش آموزان در رشته های مختلف است حمایت کرد.

وی اضافه کرد: ضرورت دارد در مدارس کشور اهداف، برنامه ها و خدمات کانون های فرهنگی تربیتی برای دانش آموزان و والدین تبیین شود تا شاهد حضور پرشور دانش آموزان در این مراکز مهم و تاثیرگذار باشیم.

سیدی عنوان کرد: در۲ سال گذشته فعالیت های گسترده ای برای سازماندهی کانون های فرهنگی تربیتی به خصوص در بخش نیروی انسانی و برنامه های آموزشی و مهارتی در کشور اجرایی شده است.

رئیس کانون های فرهنگی تربیتی وزارت آموزش و پرورش درادامه به برگزاری چهارمین دوره جشنواره دستاوردهای فرهنگی هنری کانون ها در کشورپرداخت و اظهارداشت: این جشنواره با تاکید بر نقش مکملی کانون های فرهنگی تربیتی در نظام آموزش و پرورش ، معرفی برنامه های کانون ها، شناسایی و معرفی خلاقیت ها و ابتکارات کانون ها در دستور کار قرار گرفته است.

سیدی استفاده بهینه از تجارب ارزشمند کانون ها ، تقدیر از زحمات مربیان، شناسایی روش های نوین به منظور افزایش اثر بخشی برنامه های کانون و توسعه و ارتقای مهارت کارشناسان و مربیان کانون های فرهنگی تربیتی را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرد.

وی افزود: چهارمین جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی در شش بخش که شامل نمایشگاه، فروشگاه و کارگاه های مهارت آموزی،یادمان شهدا، جنگ و ضیافت شبانه، کارگاه آموزشی مدیران و برنامه جوانه ها و بخش جنبی پیش بینی شده است.

سیدی  تاکید کرد: البرز درحوزه فعالیت کاری کانون های فرهنگی تربیتی دارای ظرفیت بالایی است که در جشنواره کانون ها انتظار می رود از ظرفیت آن به خوبی استفاده شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز هم در این نشست گفت: کانون های فرهنگی تربیتی این استان به رغم کمبود نیروی انسانی و سایر مشکلات فعالیت مطلوبی دارند.

فرشته فهمیده با اشاره به اینکه البرز دارای ۱۲ کانون فرهنگی تربیتی است ، اظهارداشت: کانون های فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش بهترین و امن ترین مکان برای غنی سازی اوقات فراغت و آموزش مهارت ها ی زندگی و حرفه ای به گروه سنی کودک، نوجوانان و حتی والدین است.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش البرز دربرگزاری جشنواره دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی مسئولیت خطیری بر دوش دارد که امیدواریم  در این رویداد فرهنگی توانمندی و جایگاه کانون های فرهنگی تربیتی استان به نمایش گذاشته شود.

وی با تاکید بر اینکه حضور فعال دراین جشنواره استانی که ۱۱ تا ۱۳ آذرماه در کانون شهید فهمیده البرز واقع در کرج برگزار می شود نیاز به برنامه ریزی و تقسیم کاری دارد، افزود: هماهنگی لازم نیز برای بازدید دانش آموزان استان ازاین جشنواره نیز در حال پیگیری است.

فهمیده افزود: البرز تجربه برگزاری جشنواره استانی کانون های فرهنگی تربیتی را در اسفندماه سال گذشته در کارنامه کاریش دارد که انتظار می رود با همان کیفیت و نشاط اقدام به ارائه دستاوردهای کانون های فرهنگی تربیتی ایران کوچک کنند.

در این نشست مشکلات کانون های فرهنگی تربیتی استان البرز مورد بازبینی قرار گرفت.

استان البرز با ۵۰۰ هزار دانش آموز دارای ۱۲ کانون فرهنگی تربیتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =