امام جمعه ملایر: بسیج بار دیگر سپر بلای امنیت شد

همدان _ ایرنا _ امام جمعه ملایر با اشاره به اقدامات آشوبگران در تخریب اموال عمومی گفت: بسیج بار دیگر سپر بلای امنیت کشور شد تا مردم در رفاه و آرامش باشند.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری روز شنبه در دیدار با بسیجیان شهرستان ملایر اظهار داشت: این ماهیت و هویت شجره طیبه بسیج است که باید به مردم معرفی شود.

وی افزود: بسیج همواره در پُر کردن خلاء‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی پیشقدم بوده است و اکنون نیز در فتنه‌ای دیگر که از سوی دشمنان طراحی شده بود، برای حفاظت از امنیت و آرامش مردم و کشور پیشقدم شد.

وی با بیان اینکه بسیج هرگز نیروی انقلاب سلاح به دست نبوده است بیان کرد: در اتفاقات هفته گذشته آشوبگرانی که به خیابان‌ها ریختند و بازار و اموال عمومی را تخریب و غارت کردند، نوچه‌های آمریکا بودند.

امام جمعه ملایر ادامه داد: تاکنون چندین بار شاهد این اقدامات از سوی آشوبگران بوده‌ایم و آمریکا آن را بر عهده گرفته است، این هویت آمریکا و خوی وحشی‌گری آنها است.

حجت الاسلام برقراری با اشاره به اینکه بسیج در این اغتشاشات نیز جانش را به خطر انداخت تا جان مردم به خطر نیفتد گفت: انقلاب اسلامی طبق نسخه‌ای که اسلام پیچیده، شکل گرفت و امروز در کوچه پس کوچه‌های میهن اسلامی‌مان شاهد خدمات انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستیم.

برای حضور حداکثری در انتخابات به مردم نیاز داریم

وی با تاکید بر اینکه خدمات و دستاوردهای خوب نظام باید پررنگ‌تر مطرح شود افزود: اگر دشمنان و کشورهای ابرقدرت بر مذاکره با ایران اصرار دارند، چون ایران به کشوری قدرتمند و اثرگذار در جهان تبدیل شده است.

امام جمعه ملایر خطاب به مسئولان تاکید کرد: نباید مردم را ناراحت کنیم و آنها را از خودمان بدانیم و نسل جوان و نوجوان در دانشگاه‌ها و مدارس را با حقیقت نظام و انقلاب آشنا کنیم.

حجت الاسلام برقراری گفت: دستگاه‌های اجرایی و نهادها باید کریمانه با مردم برخورد کنند و هیچگونه نارضایتی و خلائی بین مردم و مسئولان باقی نماند.

وی همچنین از مدیریت خوب استان و شهرستان و همراهی خوب مردم در هفته گذشته تقدیر کرد و اظهار داشت: اگر حضور حداکثری و انتخاب اصلح در انتخابات پیش‌رو را می‌خواهیم، مردم باید باشند، چراکه ما به آنها محتاجیم و نباید آنها را ناراحت کنیم.

با تفکر بسیج مقابل فتنه‌ها ایستادیم

فرمانده سپاه ناحیه ملایر نیز گفت: امثال شهید باقری‌ها و شهید باکری‌ها توانستند با تفکر بسیجی مقابل ابرقدرت‌های شرق و غرب بایستند و همواره در مقابل فتنه‌ها سربلند بیرون آییم.

سرهنگ سیدجواد حسینی به خدمات و اقدامات بی‌نظیر بسیج و گروه‌های جهادی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: بسیجیان این شهرستان امسال در حوزه اقتصادی و ایجاد اشتغال همچون کشت پنج هکتار زعفران، ۱۲۰ هکتار گل محمدی و ۱۰ هکتار گیاهان دارویی فعالیت داشتند و به ۲۵۰ نفر تسهیلات اعطا شده است.

وی همچنین به فعالیت گروه‌های جهادی بسیجی اشاره و بیان کرد: ۱۶۶ گروه جهادی در عرصه‌های مختلف سازندگی، خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی در این شهرستان فعالیت دارند.

سرهنگ حسینی جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی به ارزش ۱.۵ میلیارد تومان در قالب ۱۴ کاروان به استان‌های سیل‌زده شمال کشور، خوزستان و لرستان، اعزام پنج گروه جهادی به مناطق سیل‌زده و زلزله‌زده کرمانشاه، اعزام ۵۰ گروه در قالب طرح جهاد همبستگی برای مرمت و ساخت منازل مددجویان آسیب‌دیده از سیل، تهیه و توزیع ۶۰۰ بسته معیشتی بین خانواده‌های نیازمند به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان را از جمله فعالیت‌های بسیج برشمرد.

وی افزود: علاوه بر این گروه‌های جهادی بسیح در اجرای طرح‌های آبرسانی، مرمت گلزار شهدا، ساخت خانه های عالم، لایروبی قنوات، ترمیم منازل محرومان و کمک‌های پزشکی مشارکت می‌کنند.
در این آئین از «مهدی نادی» فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید حسن تاجوک، «سجاد رستمی» فرمانده پایگاه بسیج مقاومت میثم تمار و «بتول نادری» فرمانده مقاومت بسیج صدیقه کبری(س) به عنوان سه پایگاه نمونه این شهرستان تقدیر شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =