آلرژی به تابلوی تعویض؛ «بی‌ادب‌ها» به «رختکن» می‌روند

تهران- ایرنا- «نیمار» پس از تعویض شدن در جریان پیروزی پاری‌سن‌ژرمن مقابل لیل در لوشامپیونه، به طور مستقیم راهی رختکن شد؛ حرکتی مشابه آنچه «کریستیانو رونالدو» به تازگی در دیدار یوونتوس مقابل آ.ث میلان در سری‌آ انجام داد و سرمربی پی‌اس‌جی به نظر در مورد این موضوع خود را به کوچه علی چپ زده است.

بازگشت نیمار به جمع پی‌اس‌جی پس از رهایی از مصدومیت آنچنان که پاریسی‌ها انتظار داشتند، آرام و بدون جنجال نبود؛ در آستانه نبرد با لیل، «توماس توخل» اذعان داشت که وی به طور مشخص از اینکه ستاره برزیلی تیمش که در حال بازیابی سلامتی خود بعد از مصدومیت بود، سوار هواپیما شده و برای تماشای جام دیویس که دوست قدیمیش در بارسلونا یعنی «جرارد پیکه» آن را تدارک دیده و سازماندهی کرده بود، راهی مادرید شود، خوشحال نیست.

و حالا واکنش و پاسخ مرد برزیلی به تعویض شدنش چندان بوی صلح و مصلحت نمی‌دهد.

«چه کاری می توانم بکنم؟ من نه پدر او هستم نه پلیس.»

این پاسخی بود که مرد آلمانی نیمکت پی‌اس‌جی با حالتی تسلیم‌گونه، به پرسش خبرنگاری داد که نظر وی را در خصوص تصمیم نیمار برار رفتن به تورنمنت تنیس جویا شده بود.

اما توخل پس از این داستان، نیمار را در ترکیب اصلی پی‌اس‌جی برای مواجهه با لیل به میدان فرستاد؛ جایی که ستاره جنجالی سلسائو در ۶۴ دقیقه‌ای که در زمین بود، شب آرامی را سپری کرد.

درست در همین لحظه بود که تابلوی تعویض در کنار زمین بالا رفت؛ ۱۰ قرمز باید جای خود را به ۷ سبز یعنی «کیلین امباپه» می‌داد؛ کسی که در آستانه دیدار ناخوش احوال بود و کمی فرصت بازی پیدا کرد.

مرد برزیلی از زمین بیرون آمد، جوان فرانسوی را در آغوش گرفت و یک‌راست به سمت تونل منتهی به رختکن رفت و برای حمایت از تیمش در ۳۰ دقیقه پایانی روی نیمکت ننشست.

بی‌شک این حرکت عاقلانه‌ترین حرکت ممکن نبود؛ به ویژه پس از اینکه تعدادی از هواداران پی‌اس‌جی عملکرد او را در بازی با سوت زدن مورد انتقاد قرار داده بودند.

بعد از بازی، توخل در پاسخ به این پرسش که نظرش در خصوص رفتار شماره ۱۰ تیمش چیست، گفت: بسیاری از بازیکنان به طور مستقیم به رختکن می‌روند برخی هم روی نیمکت می‌مانند؛ این حرکت را ندیدم چون تمرکزم روی تغییرات تاکتیکی بود که به امباپه گفته بودم به بازیکنان منتقل کند؛ به هیمن دلیل او (نیمار) را ندیدم، باید در داخل باشگاه و بدون درز آن به بیرون به این موضوع رسیدگی کنیم.

اگرچه عملکرد نیمار با بهترین روزهای او فاصله زیادی داشت اما توخل برای توجیه حضور وی در ترکیب ابتدایی، بدون معطلی گفت: او ۶ هفته را از دست داده بود؛ این زمان برای بازیکنی مثل او بسیار طولانی است؛ ریتم و ضرب آهنگ، دقت و همچنین زمان کافی برای تعیین کننده بودن را در اختیار نداشت؛ بعد زا ۶ هفته باید بازی می‌کرد و به این بازی نیاز داشت.

شاگردان توخل، در جدالی حساس و حیاتی در لیگ قهرمانان اروپا، باید به مصاف تیم تحت هدایت «زین الدین زیدان» بروند؛ تا آن زمان باید منتظر بمانیم و ببینم که همزمان با معلق بودن بارسلونا پیرامون نیمار، توخل و پی‌اس‌جی، آیا مشکلات برزیلی و آلمانی به شکل داخلی حل و فصل می‌شود یا نه.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha